İZMİR WEB TASARIM AJANSI

SON BLOG YAZILARIMIZ

Sürekli güncel olarak yazılan blog haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Detoksu Nedir ?
admin 1890 5 yıl önce

Bu yazıyı yazmaya başlamadan önce, başlıyorken, başlayayazarken.  Defalarca telefonu elime aldım. Kolayca söyleyebildiğim bir şey vardı ki, iş için elim sürekli telefondaydı. Bazı dönemlerde, özellikle yüksek bütçeli girilen reklamlarda ya da kampanya, çekiliş gibi postlarda kontrollü olmak gerekiyordu. Ancak o dönemlerden birinde olmasam dahi şu an telefonu elime almadan 30 dakika zor geçiriyorumdur.

Fırsat Kaçırma Fobisi Nedir?

Kendimi hiçbir zaman sosyal medya bağımlısı olarak görmedim. Bilinçli bir kullanıcı olduğumu düşünür, bu batağa(!) düşmediğime inanırdım. Öyle değil, değilmiş. Uzun zamandır bir diziyi elime telefonu almadan bitirmedim.  Bu durumun bir adı bile konmuş, biliyor musunuz? Sosyal medya hayatımızı bu kadar ele geçirdikten sonra, ondan uzak kalamama haline ‘fırsat kaçırma fobisi’ demişler.

 

Sosyal Medya Detoksu Nasıl Yapılır?

Detoks kelimesi rejimle özdeşleştiği için kulağa yavan, yapacak kişilere soğuk geliyor olabilir. Ama detoks çoğunlukla sağlık için yapılan bir eylemdir. Zaman planı vardır, bir sistemi vardır. Bu yüzden sosyal medya detoksunu da bir plana koymanız gerekir.

İlk başlarda kendinize durumun yoksunluğunu yaratacak katılıktan kaçmanızı öneririz. Ekran süreniz 8saat ile 1 saate düşüreceğim demek gerçekçi bir hedef olmaz. Haftalık ortalama hedefi ile ilerleyebilirsiniz. Hem bu sayede uzun süre baktığınız bir gün bilirsiniz ki başka bir günün hakkından yemektesiniz.

 

Sosyal Medyasızlık Ama Neden?

Bu kadar sosyal medyaya bağımlı hale gelmemiz aslında gösterme-sunma-kurgulama durumlarına gösterdiğimiz bağımlılıkla oluştu. Ne kadar harika hayatlar yaşadığımızı birbirimizin gözüne sokmayı o kadar sevdik ki bunu yapmamak bizi boşluğa itiyor. Kıyaslamadan, gereksiz tüketmeden sadece an için orada bulunduğunuz zamanlar çok değerli, bunun kıymetini öğrenmek gerek.

Aynı zamanda zamansızlıktan şikâyet ettiğimiz her nokta aslında sosyal medyada – uygulamalarda- çok fazla zaman geçirmemizin sonucu.

 

Önce Sen, En Önemlisi Sen

Bağımlılıkların tümüne kötü deriz. Çünkü kendimizden alıp o’na veririz. Bu bir insan bağımlılığı olabilir, alkol ya da sigara. Son 1-2 senedir ise sosyal medya. Onunla olmak için kendimizden o kadar çok uzaklaştık ki, kendi adımıza karar alırken afallıyoruz. Kara bir deliğin içine çekiliyoruz durmadan. Bizi uyaranlar karşısında büyüleniyoruz. Sosyal medya detoksu ile daha çok sen, en önemlisi sen diyoruz. Daha sosyal, daha aktif, kendi istediğinin peşinden gidebilen – çünkü buna zaman bulabilen-  bireyler olmamızı kendimiz engellemeyelim.

Şimdi yavaşça telefonları biraz uzağımıza koyalım. Elimize her almadıkça bunu biz zafer sayalım.

2020 yılına GO Dijital olarak hazırız
admin 1656 5 yıl önce

İzmir'de 2020 yılının en başarılı web tasarım ajanslarından birisi GO Dijital olacak! Yeni bir yıl yeni planlarla, hayallerle güzel. En iyisini düşünürken ulaşılabilir olması mühim. Yeni yılı sadece plan yapabilmek için bile beklediğimizi söyleyebiliriz. İçinde bulunduğumuz yıl elinde olsa bizi içinden daha çabuk atacaktır, şüphe yok. Zamanında gerçekçi olmayan planlarımızla onu da beklemiştik aylarca…

2020; yeni umutlar! Klişesine çok girmek istemiyoruz. (içimizden yükselen ama öyle nidalarına rağmen) Ancak geçtiğimiz yıl neler oldu, bu yıl neler bekliyoruz. Hatalarımız, yapmaktan geri durduklarımız, nedenlerimiz, nasıllarımız… Bunların konuşulması gerekiyor.

İşlerimizle ilgili aldığımız kararlar belki de kişisel gelişim için alınanlarla yarışıyor. Biz de hem kendi büyük resmimize bakalım, süreç nasıl ilerlemiş görelim istedik.

İzmir’de yer alan bir web tasarım ajansı olarak birçok müşterimiz için web siteleri hazırladık. Verdiğimiz söz, bölgesel aramalarda ilk sayfa ilk sıralarda olacakları. Bizden SEO uyumlu içerik hizmeti almayan müşterilerimize de her zaman Google arama motoru optimizasyonunda başarılı olabilmeleri için neler yapmaları gerektiğinden bahsediyoruz.

 

Geçtiğimiz yıl içinde neler yaptığımıza bakacak olursak Karşıyaka’daki ofisimizi Bayraklı Folkart Towers’a taşıdık. Birçok müşteri edindik. Onları Google’da üst sıralara taşıdık.

Bazıları:

Laterna Müzik Kursu:

Ceviz Sanat Eğitim Merkezi:

Bornova bale kursu ilk sayfa ilk sıra

Bornova yaratıcı drama kursu ilk sayfa ilk sıra

Cem atmaca seramik kursu:

Başarılarımızı görünce kendimize verdiğimiz sözleri tutmanın, çok çalışmanın, müşteri değil insan kazanmanın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

Planlarımızı gerçekleştirmek, başarılı olmak aslında başarı için çalışmak.. Bunlar için tam da şu an aksiyon almalıyız. 1 Ocak’ı beklememize gerek yok.

Yeni yılın sağlık, mutluluk ve bereketli geçmesini dileriz. Bir web sitesine ihtiyacınız olursa biz burada olacağız.

Http Nedir ? Https ile Farkı Nedir ?
admin 1776 5 yıl önce

Kelimenin açılımı Hyper Text Transfer Protokol’dür. Türkçeye çevirmek istediğimizde Hiper Metin Transferi Protokolü olarak dilimizde kullanılabilir hale geliyor. Aslında açılımından da anlayabileceğimiz gibi okumak, görmek istediğimiz metinlere ulaşmamız için bizlere hizmet eden bir sistem.

 

HTTP Nedir?

Http için bir alışveriş döngüsünden bahsedersek yanlış olmayacaktır. Talep eden biz, bilgisayarlarımızda istediğimiz sayfayı/siteyi açmak isterken sunucuya bağlanırız, bu bir komut olarak algılanır ve htpp ile istediğimiz sayfa/site açılır. Köprü görevi gören sistemin en temel çalışma prensibi bizi istediğimiz web sitesine ulaştırmasıdır.

 

Nasıl Çalışır?

Bir internet sitesini açmak istediğimizde aslında oradaki resimleri ve metinleri görmek isteriz. İşte bunlara ulaşabilmemiz http protokolü ile olur. Hatta hepiniz fark etmişsinizdir. Gitmek istediğiniz site adresinin önüne siz http uzantısını yazmamış olsanız da otomatik eklenir.

 

Http ile Https arasındaki fark nedir?

Birbirlerinden farkı en sona gelen güvenlik gelişmesinden gelir. Yani açılımı Hyper Text Transfer Protocol Secure’dir. Google son yıllarda yaşanılan çevrimiçi sahtekârlığın önüne geçmesi için satın alınan bir sertifika sistemi geliştirdi. Https uzantısına sahip olabilmeniz için SSL sertifikasını almanız gerekmektedir. İnternet sitesi yazılımı yapan ya da sunucu hizmeti sağlayan birçok firmadan sertifikalar konusunda bilgi alabilirsiniz. GO Dijital’in de SSL sertifika hizmeti verdiğini hatırlatmak isteriz.

Influencer İletişimi Nedir? Nasıl Yapılır ?
admin 2469 5 yıl önce

Dijital pazarlamanın bir kolu olarak sosyal medya hayatımıza girdiğinden itibaren birçok terime de aşina olduk. Hiç yabancılık çekmeden günlük hayatlarımıza bile adapte ettik aslında. Like, yorum, post, tweet, retweet ...

Reklamın temel mantığında olduğu gibi mecraları kullanırken uygulamalarda reklam alanları oluşmaya, yenileri eklenmeye, algoritmalar oluşturulmaya başlandı. Sosyal medyada uygulama içinde ise kullanıcı hesaplarının biz iletişimciler için malzeme olduğunu gördük. Evet! Tahmin ettiğiniz gibi Influencer marketing hop diye kucağımıza düşüverdi.

Geçtiğimiz günlerde “deneyimleyici” olarak dilimize giren inflencer kelimesi aslında kitleleri etkileyen anlamına gelmektedir.

Sosyal medyanın hayatımıza girdiği ilk günden beri yüksek takipçilere ulaşan hesaplar artık inflencer olarak anıldılar. Influencer marketing, sosyal medya için fenomenlerin işbirliği ile devam etmeye başladı.

 

Ne iş yapan bu Inflencerlar?

Influencer, Türkçesini söylemek gerekirse deneyimleyici kişiler, kendilerinin aldıkları ürünleri iyi kötü yanlarıyla takipçilerine yansıtırlar. Bunlar eskiden marka gönderilerinin gizlenmesi şeklinde olurdu. Henüz kimse marka ile işbirliği yaptığını kimseye söyleyemediği zamanlardı. Daha sonra yakın geçmişimizde bunlar marka gönderisi adı altında işlenmeye başlandı. Günün sonunda bu artık bir iş oldu ve deneyimleyiciler de açık açık bunun için para alıyorum diyebildiler.

 

Doğru Inflencer İletişimi Nasıl Olur?

Markaların hedef kitleleri, ulaşmak istedikleri profiller bellidir. Ancak sırf çok takipçisi var diye herhangi bir hesapla/kişiyle anlaşmak kabul edilemez bir hata olur.

Sağlıklı bir seçim için;

 • İşbirliği yapmak istediğiniz kişileri takip edin. Kendiniz bir kullanıcı, hedef kitledeki bir kişi gibi hareket edin. Gerekirse kendisine olası soruları sorun. Cevaplarını ve iletişim dilini çözün.
 • Her ürün herkese uyum sağlamayacaktır. Büyük bir marka bile ürün çeşitliliği için farklı deneyimleyicilerle anlaşmaktadır.
 • Bütçe yönetiminizi birçok hesaba bölüp aynı zamanlarda farklı kişilerle kampanyanızı yönetebilirsiniz.
 • Mutlaka kısa dönem analizleri ile ilerleyin.

 

Dijital pazarlamanın en sevdiğimiz yanlarından birisi geleneksel reklamın aksine ölçülebilir olmasıydı. Bu yüzden reklam anlaşmanızda; yanıt veren kişi, tıklamalar, siteye yönlendirmeler gibi noktalar sizi sonucu okumanızda yardımcı olacaktır. Doğru kişi, doğru zaman, doğru ürün, doğru bütçe çıkarımlarını kolayca yapabilirsiniz.

Eyvah İnstagram'da beğeni sayısı kalktı
admin 1650 5 yıl önce

İnstagram artık like sayılarını göstermeyeceğini açıklamıştı. Ve… O günler geldi. Bir elimiz ayağımız titredi mi? Instagram yaptığı açıklamada hesap sahibinin görebildiği rakamların vaslında gençlerin de içinde bulunduğu like sayısı ile yaşayan kesimi, kıyas durumunun zararlarında da korumak için olduğunu söyledi. Aynı zamanda satın alınan like sayıları da gitgide artmaktaydı.

Sosyal medya yönetimi yapan birçok ajans ve yine sosyal medya uzmanı arkadaşımızın tecrübeyle sabitlediği ilk şey müşterinin like sayısına duyduğu kutsal tutku idi. Sonuca ulaşmak için okuduğumuz verilerden sadece biri belki de like sayısı, ancak her zaman daha fazlasını en fazlasını istediğimiz bir olguydu aynı zamanda. Taa ilk zamanlar etkileşim için birden fazla içerik paylaşırken değişen algoritmalar ile paylaşım sayısının düşüşüyle beğeni sayısının artışı beklendi.

Like’ların olmaması ne anlama geliyor?

Instagram’ın like sayılarını göstermemesi sadece markaları ilgilendirmiyor tabii ki. Aplikasyon, hayatımıza girdiğinden beri bizimle yaşayan bir online galeri günlükten öteye birbirimize şahane hayatlarımızı gösterdiğimiz bir araç. Belki bazen amaç!

Like ile yatıp like ile kalkan, post ettiği fotoğrafın yeteri kadar beğeni almamasıyla yeni stratejiye giden z kuşağı üzgün, gözü yaşlı. Aslında kullanıcı aşırılığını jenerasyonlara bölmek yanlış olacaktır. Günümüzün çakma Madonnaları,  influencer’lar için sonucun ne olacağını neredeyse hepimiz merak ediyoruz.

Influencer marketing için like’lar e olacak? Like sayısı influencer pazarlamasını nasıl etkileyecek?

Influencer pazarlama nedir kısaca açıklamamız gerekirse, aslında bir zamanlar fenomen olup geçtiğimiz yılları sosyal medyada iyi kullananların oluşturduğu topluluk demekte bir yanlışlık olmaz.

Instagram, Twitter ve en önemlisi Youtube mecralarındaki kitleleriyle artık bir ünlü gibi ‘etkileyen’ olmayı başaran insanlar. Onlara hayranlık duymamak mümkün değil. Takipçi sayılarına göre bir ünlü gibi marka yüzü olarak bile kullanılıyorlar.

Popüleriteleriyle daha da büyüyen iş hacmi – takipçi sayısı – aldıkları like sayısı ile ölçülen inflencer’ların iletişimlerinin ne yönde olacağını herkes merak ediyor bizce.

Bu işin geliştiricisi Jane Wong,  Instagram’ın like sayısı baskısından kurtulup, daha çok içerik paylaşmasını istediklerini de paylaşmış açıklamalarında.

Konu hakkında birçok yorum var. Su götürmez bir gerçek, Instagram’ın kendisi de sonucu görmek için sabırsızlanıyordur.

Like sayılarının görünmemesini toparlamak gerekirse bunun bir test olduğunu tekrar paylaşabiliriz. Alınan sahte takipçilerden sonra post edilen görsellerde yeteri kadar beğeninin olmaması, yine insanları kuşkulandırmaması için satın alınan sahte like’ları önlemek için bir kendinize gelin ışığı. Beğenileri boş verin içeriğe dönün kardeşler!

Web Portalları Nedir ?
admin 6130 5 yıl önce

Portal kelimesini İngilizceden tercüme etmek istediğimizde kapı, büyük geçit olarak dilimize katıyoruz. Blogların aksine  - onlarla çok sık karıştırılır – birden fazla konu üzerinde hizmeti barındıran, hacimli trafiği olan, bünyesi altında tatmin edici derecede kaynak sunan bir yapıdır.

Bir web portalının forum zemini, veri toplama şekli, kod takipleri, kullanıcı girişleri gibi noktalar başarısını gösterir. Sizlerin de sıklıkla karşılaştığınız, arama motoru sonuçlarında önünüze gelen birçok portal mevcut. Bunların yarısından çoğu maalesef günlenmemekte, kötü olarak adlandırdığımız geri kalanları ise tarihi eser görevi görmektedir.

Kullanıcıların ya da müşterilerin hayatını kolaylaştırmak, bir hizmet sunmak için açılan portallar maalesef tek bir web sitesi mantığıyla yönetildiği için kaliteden uzaklaşmaktadır. İşte bu yüzden bir portal fikrini hayata geçirmeden,  çalışacağınız firmayı iyi değerlendirip bu yolda sizinle yürümeyi, birlikte çalışmayı sürdürecek olmasını birincil öncelik saymalısınız.

Başarılı web portalları sayesinde istediğiniz bilgiye ya da hizmete kolayca ulaşabilirsiniz. İçindeki kaliteli içerik ile gelen kullanıcıyı daha önce görmediği bilgi ile besler. Bu besleme yeni bir bilgi edinme de olabilir yeni bir satın alın eylemi de olabilir.

Portallar aynı zamanda bir firmanın projesi de olabilir. İnternet sitelerinde sadece genel çerçevede içerik sunabilirken portallarda holding bünyesi içinde olan haberleri sunabilir, yapılan yatırımlardan bahsedebilir, iş ortaklarını listeleyebilir.

Popüler Web Portal Örnekleri

Aslında portal nedir diye sormadan önce sizlere çok iyi bildiliğiniz isimleri söylesek bu konuda net olacağınıza eminiz.  Hepsiburada.com, sahibinden.com popüler örneklerimizden sadece ikisi.

Aynı zamanda arama motorlarını da fantastik büyüklükte bir portal olarak düşünebiliriz. Örneğin Yahoo.

GO Dijital, İzmir web tasarım ajansı olarak emlak, dernek, satış portalları konusunda profesyonel hizmet anlayışımızla sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.  

Marka Tesciline nasıl başvuru yapabilirim ?
admin 1870 5 yıl önce

Marka, varolan işletmenin görünür imajıdır. Temsili çok değerli olduğu için öncelikle size ait olduğunun kanıtlanması ve bunu kanıtlayacak bir belgeye sahip olunması önemlidir. Bu belge ile marka aslında koruma altına alınır diyebiliriz.

Firmaların kurulması ve büyümesi süresince oluşan marka değerinin de korunmasını kapsar. Her 10 yılda bir güncellenmesi gerekmektedir.

Marka Tesciline Nasıl Başvurabilirim?

Online ya da doğrudan olarak Türk Patent Enstitüsüne başvuru yaparak süreci başlatırsınız. Sürecin süresini etkileyen noktalar olabilir. Bunlardan bazıları başka bir marka ile bulunan benzerlik gibi. Araştırmalardan sonra başvuru yapmış olan markalar Türk Patent Enstitüsü’nde yayınlanır. Ortaya çıkabilecek ikazları göz önünde bulundurarak tescilin alınması yaklaşık 10 ay sürebilir.

Marka Tescili Bize Ne Sağlar?

En önemli konu koruma altına aldığınız markanın güvenle büyümesini sağlamanızdır. Sahtecilik ya da emek, ürün taklitçiliğinde hakkınızı arayabilirsiniz. 10 yılda bir yenilenen marka tescili ile, marka başka kimselerce kullanılamaz, aksi halde yasal işleme başvurma hakkına sahip olunur. Bu arada siz markanızı korurken aynı zamanda şirketinize yöneltilebilecek olası ithamların da önüne geçmiş olursunuz.

KOSGEB desteği ile fikirlerinizi hayata geçirin
admin 1871 5 yıl önce

Yine, yeniden girişimcinin yanında olan bir içerikle daha sizlerle birlikteyiz. Büyük, küçük fark etmeksizin kendi işini kuracak, fikrini hayata geçirecek kişinin aklına gelen kurum KOSGEB’dir. Duyduklarımızın aksine iyice araştırmamız gereken bir başlık KOSGEB ( Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ) .

Peki KOSGEB nedir, nasıl üye olunur?

Öncelikle KOSGEB’e ilk başvurunuzu yapmalısınız. Daha sonra KOBİ Beyannamesinin doldurulması gerekmektedir. Burada KOBİ uygunluğunuza bakılır. Kontrolden geçen beyanname başvuru için hazır hale gelecektir.

Küçük ve orta ölçekli işletmelere büyüme, iş geliştirme, yurt dışına açılma gibi birçok alanda destek verilmektedir. Desteklerin içinde hibe ve faizsiz kredi alımı vardır. Alınabilecek destekler girişime ve durumuna göre çeşitlenmektedir.

Firmayı desteklemek amacını taşıyan destekler/teşvikler aynı zamanda rekabeti artırarak ithalat, ihracat ve AR-GE gibi konuların da hareketlenmesine yardımcı olmaktadırlar.

İthalat, ihracat demişken yurtdışı Pazar destek programının yürürlüğe girdiğini duyurmak isteriz. Detaylı bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Programın amaçları arasında, ihracata başlayan KOBİ sayısının artışı, rekabet içinde var olmak, büyümenin sağlanması, e-ticarete başlayan KOBİ sayısının artırılması vardır. Toplam destek miktarı 300.000 (üç yüz bin) TL olan programın tüm KOBİ’le heyecan ve motivasyon sağladığına eminiz.

Başarılı olmanın yollarından birisinin de doğru zamanda doğru adımı atmak olduğunu hepimiz biliyoruz.

Doğru zaman ve doğru projeyi doğru KOSGEB uzmanlarıyla yönetmek de bir o kadar önemli.

Desteklere başvurmayı, hayalindeki girişim için adım atmayı düşünenler için bir telefon kadar uzağınızdayız. KOSGEB uzmanımızla iletişime geçebilir, destek alabilirsiniz. Unutmayın hayaller ulaşmak içindir!

İZMİR KOSGEB DANIŞMANLIK FİRMALARI

 

 

İnternet Sitesi ( Web Tasarım ) Fiyatları ?
admin 1826 5 yıl önce

Yurt dışında bu olaylar nasıl olur bir fikrim yok açıkcası ama bizim ülkemizde böyle bir zihniyet var. Sanırım bütün web tasarım ajansları, webmaster'ların kulaklarından bu kelime çınlıyordur. Birincisi bizim arkadaş yaptırdı 300 verdi sen neden bu kadar para istiyorsun. İkincisi bizim bi arkadaş var o yapıyor. Bunun başlıca sebebi internet teknolojisini, ne işi yarayacağını, ne kadar kişiye ulaşabileceğini, internetin ne kadar güçlü bir platform olduğunu bilmemeleridir. Yanlış anlaşılma kimseyi bu konuda bilgi sahibi olmadığı için eleştirmiyorum. Eleştirdiğim kesim bilmeyip bildiğini sanneden kişilerdir.

Bayraklı Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Ya ne var ki sen 1 saatte halledersin. Bu da başka bir üzerimize yapışan laftır. İşini düzgün yapmayan kişiler, firmalar nedeniyle hepimizin istemeyerek de olsa bu laflara maruz kalıyoruz. Öncellikle 1 saat içerisinde internet sitesi yapılmaz. Teknik olarak yapılabilir ama önemli olan işlevsellik. Bir kaç saatte yapılacak siteden kimseye fayda gelmez. Boşu boşuna paranızı çöpe atmış olursunuz. Hiç yaptırmayın boşu boşuna siteniz internet dünyasında bir çöp olarak yerini almasın. 

İnternet sitesi yaptırmadan önce web tasarım ajansı ile oturup ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir. Ne iş yapacak bu site. Ürün satan bir online eticaret sitesimi, hizmetlerinizi tanıtan kurumsal bir sayfamı veya diğer etkenleri konuşup hem tasarım dilini hemde kullanıcının en hızlı şekilde bilgiye, ürüne ulaşmasını sağlalamayı hedeflemelidir. Bitti mi hayır. Sitenin içerisindeki görsellerin sektöre uygun şekilde özellikle kendinize ait fotoğrafları kullarak hazırlanması, içeriklerin rakip sitelerden kopyalanarak değil de özgün olarak firma hizmet anlayışına uygun bir şekilde yazılması sağlanmalıdır. Ve akabinde google arama motoru optimizasyonu var.

İnternet sitesi yaptırma veya güncellemek bir süreçtir. Eğer bu süreçleri yapmak istemezsen, yapmazsanız ortaya çıkan işten bir performans beklemenizde abesle iştigal olur. Klasik bir cümle olacak ama internet siteniz sizin çocuğunuz gibi olması gerekir. Onunla ilgilenmeniz onu güncel, dinamik tutmanız gerekmektedir. Bunları yazması böyle bir kaç cümle oldu ama bu işlemlerin tamamlanması uzun bir süreç. Gerçi tamamlanması diye bir şey yok surda kaç senedir hayatımızda akıllı telefon var, sosyal medya var. Teknoloji sürekli gelişiyor ve bu sürece bizim de dahil olmamız gerekiyor.

Yukarda yazdıklarımı okuduktan sonra fiyat işlemine ufak ufak girebiliriz. Sanırım 1 saatte yapılacak bir iş olmadığını anladık. 

PEKİ NE KADARA İNTERNET SİTESİ YAPTIRMALIYIM.İzmir Site Fiyatları

Genelde yurtdışında şöyle bir sistem vardır. Adam saat olarak hizmetlerin fiyatlarını hesaplarlar. Bence bu şekilde düşünürsek çıkan fiyatta gayet mantıklı ve makul geleceğinmi düşünüyorum. Bir internet sitesi ortalama 7-20 gün arasında yapılmaktadır. Bu süre projenin büyülüğüne veya kapasitesine göre azalabilir, çoğalabilir. Bu dediğim sitenin yapılması işlemidir. Sitenin google arama optimizasyonu süreci dahil değildir.

İnternette çok fazla 149 ₺ internet sitesi 299₺ web tasarım hizmeti diye bir dünya reklam görebilirsiniz. Eğer derseniz ben sitem yeni nesil kartvizit olsun. Yani ben sitemi insanlara söyliyeyim insanlar benim siteme o şekilde girsin derseniz gayet mantıklı ve makul bir fiyat. Çünkü bu şekilde bir firma ile anlaşıp iş yaparsanız sadece bir siteniz olur. Dipsuz kuyuda ki bir su kim görecek kim bilecek. Önemli olan görünür olmak, ulaşılabilir olmak. Diyelim adam "bayraklı web tasarım" diye yazacak sizi bulması lazım. Google arama motoru sonuçlarında sizinde çıkmanız lazım. Sitenizin optimizasyonu ona göre yapmak, içeriklerini google' a uygun şekilde, onun istediği şekilde hazırlamak gerekir. 

Şimdi siz karar verin. Bir internet sitesinin fiyatı ne kadar olmalıdır. Önce ihtiyaç ne ona bakılmalı sonra fiyat.

Google SEO Anahtar Kelime Nasıl Bulunur
admin 1989 5 yıl önce

Her iş seyrinde yapılacaklar listesinden bir iş eksilince bir oh çekiyoruz, değil mi? Web sitesi yaptırdım, tik. Tik mi? Daha içini dolduracak metinler, düzenli blog yazıları ile Google’ın karnını doyurulacakken nasıl tik. Kim atıyor bu tikleri kardeşim?

Hepiniz duymuşsunuzdur. İçerik zamanımızın kralı. Biz söylemekten siz ise duymaktan da sıkılmış olabilirsiniz ancak içeriklerle sitenizin beslenmesi hiç sonu olmayan bir süreç.

SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu ) ajanslarıyla anlaşabilirsiniz pek tabii. Herkes, her işi kendi yapacak diye bir kural yok. Ancak birçoğumuz kurduğumuz ya da devraldığımız işlerde medya satın alma ve tanıtım faaliyetleri için çok düşük bütçelerle ilerliyoruz. Maalesef! Uzun ve seçilen koşullara göre külfetli bile gelebilir. Bu yüzden zararın neresinden dönülse kardır demek bu hep duyduğumuz Arama Motoru Optimizasyonu için neler yapabiliriz kısaca bahsetmek isteriz. Bu yazımızda anahtar kelime seçimi ve bunu içeriklerinize nasıl yedirebileceğinizi konuşacağız.

En kolayı ile başlayalım. Google arama çubuğuna konunuzla ilgili aranan, arandığını tahmin ettiğiniz kelimeyi girin. Bingo, bir sürü kelime önerilen olarak karşınıza çıkacaktır.

Google’da bulabileceğiniz çevrimiçi çalışan hizmetlerde de yararlanabilirsiniz. Anahtar kelimeniz ile alakalı diğer kelimeler de üretilir/gösterilir ve yine çok aranan anahtar kelimeleri için fikriniz olmuş olacaktır.

Bir diğer önerimiz, Google’da aradığınızı bulamadığınızda ikinci sayfaya geçmeden hemen altta gözünüze çarpan kelimeler yani ilgili aramalar da size fikir verebilmektedir.

Örnek vermek gerekirse web tasarım ajansı ararken ilgili aramalarda;

Web tasarım ajansları bayraklı

Web tasarım fiyatları

İzmir web tasarım

Web sitesi yapan firmalar

Son araç kelime bulucu araç olarak Google Trends’i öneriyoruz. Anahtar kelime arayanların kullandığı bir kutsal kitap bile diyebiliriz. Aslında kutsal bir internet sitesi. Bize yardımcı olduğu konular ise;

 • Aramaların, şu anda artış gösterip göstermediği.
 • Ne artmış ne azalmış inceleyebiliyoruz.
 • Anahtar kelime kombinasyonlarının nerede ve nasıl olduğu
 • Tarih, konum ve dile göre sıralayabiliyoruz.

Google’ın çok farklılaşan ve karmaşık gelen noktaları olsa bile çok basit adımlarla anahtar kelimelerinizi bulup içeriklerinizi oluşturmanız aslında çok kolay.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ve ilgili anahtar kelime konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa SEO uzmanı ekip arkadaşlarımız memnuniyetle sizlere yardımcı olacaktır. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İZMİR BAYRAKLI SEO AJANSI

İzmir Bayraklı Folkart Towers Ofisi Hizmetinizde
admin 2400 5 yıl önce

GO Dijital Ajans olarak Karşıyaka ofisimizden sonra artık İzmir Bayraklı Folkart Towers'da da hizmetinizdeyiz. İzmirde sektörel olarak birçok marka ile çalışan firmamız ekibini büyüterek yeni ofisi ile hizmetinizde.

İnternet sitesi, seo ve sosyal medya hizmetleri ile ön plana çıkan GO Dijital Ajans yenilikçi ve profesyonel ekibi ile başarılı projelere imza atmaktadır. 12 yıllık sektör tecrübesi ile müşterilerine yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Artık sitemiz üzerinden ödemelerinizi kredi kartı ile yapma imkanı da bulacaksınız. Paytr ödeme alt yapısı ile isterseniz tek çekim isterseniz taksitli olarak ödemelerinizi yapabileceksiniz.

Folkat Towers İnternet Sitesi

Folkart Towers Web Tasarım Hizmeti 

GO Dijital Ajans sizlere daha iyi hizmet vermek adına her geçen gün ekibini büyüterek kaliteli ve profesyonel hizmet için adımlar atıyor. Zamanında iş teslimatı mottosuyla hem İzmir hemde İstanbul'da çok sayıda firmaya internet sitesi, sosyal medya ve arama motoru optimizasyonu ( SEO ) çözümü üreten firmamız küçük, orta ve büyük ölçekli firma ayırt etmeksizin herkese ihtiyacına göre çözümler üretmektedir.

BAYRAKLI WEB TASARIM OFİSİMİZ AÇILDI

Sanal Pos Başvurusu İçin Gerekli Evraklar
admin 2197 5 yıl önce

Hergün onlarca belki daha fazla E-ticaret sitesi açılıyor. Kimileri başarılı oluyor, kimileri malesef bu koca okyanusda birer birer yok oluyor. Bizde bu eticaret ( online alışveriş ) konusunun en önemli ve merak edilen konularından biri olan sanal pos başvuru işlemlerini aktarmak istedik.

Sanal pos e-ticaret sitesinizdeki ürünlerin satılması ile ödeme işlemlerinin yapıldığı bir banka veya aracı kurum tarafından kredi kartı ile ödeme alınması işlemidir. Dilerseniz banka ile dilerseniz paytr, iyzico, payu gibi firmalar ile anlaşarak online alışveriş sitelerinizden ödeme tahsil edebilirsiniz.

Her kurum için evrak ve aşamalar farklılık göstersede genel olarak istenen belge ve bilgiler aynıdır. Örneğin kesin olarak vergi mükellefiyet şartı vardır. Eğer vergi mükellefi değilseniz sanal pos almanız imkansız gibi görünüyor. Sanırım shoiper gibi uygulamalar ile işletme sahibi olmadan ürünlerinizi sitenizden veya sosyal medya üzerinden satabiliyorsunuz. Onu daha farklı bir blog yazısı olarak yazacağım.

Sanal POS başvuru sırasında ortak olarak istenen evraklar şu şekildedir.

 1. Nüfus cüzdanı örneği
 2. Vergi levhası
 3. Ortaklık sözleşmesi
 4. İmza sirküleri - İmza Beyannamesi
 5. Ticaret Odası Kaydı
Google Haritalardaki Sahte Konumlar
admin 2138 5 yıl önce

Google haritalar hayatımızın her aşamasında kullandığımız bir uygulamadır. Yakınımızda bulunan işletmeleri, hastane, okul, benzin istasyonu gibi tüm işletmeleri göstermektedir. Bazı işletmeler otomatik olarak, bazı işletmeler manuel olarak ekleme işlemleri yapılmaktadır. Google Benim işletmem uygulaması üzerinden firma/kurum ekleme işlemleri yapılabiliyor.

Fakat bu ekleme işlemini kötü amaç ile kullanan bir çok firma bulunuyor. Dünya genelinde tespit edilen yaklaşık 11 milyon şüpheli veya yanlış harita konumu yer almaktadır.

Google üzerinden diyelim "Karşıyaka web tasarım" araması yaptınız, Google size hem site arama sonuçlarını gösterecek, hem de bulunduğunuz lokasyona en yakın işletme hesabı olan firmaları listeleyecektir. Onun için insanlar harita üzerine bir çok konum üzerine firmalarını etiketliyorlar. Bu sayede bir çok bölge üzerinde organik ve hızlı bir şekilde google arama sonuçlarına giriyorlar.

SAHTE GOOGLE MAPS KAYIT SAYISI 11 MİLYONU GEÇTİ

Google hem harita içeriğini doğrulamak, kaliteli hizmet sunmak adına artık yerinde olmayan firmaların belirlenmesi ve haritadan silinmesi adına bazı işlemler başlattı. Artık kullanıcılar yerinde olmayan işletmelerin bildirimlerini yapabilecek. Yapılan araştırma ile Google işletmeyi kontrol ettikten sonra işlemler yapacak. Tabi ki bu olay biraz suistimale açık bir olay. Bu konuda işlemler nasıl olacak o konuda bilgi sahibi değiliz. Google şikayet edilen her işletmenin işleme alınacağının garantisini vermiyor.

Google yaptığı açıklama 2018 yılından beri 3 milyon üzerinde fake hesabın silindiğini ve 260 bin civarında art niyet kullanım tespit edilen hesabında silindiğini açıklamıştır.

Her ay milyarlarca arama gerçekleştirilen bir platformda tabiki bu şekilde sahte işletmelerin olması kaçınılmaz ama Google'da bu konu üzerinde hassasiyetli çalışmaları ile temizleme çabasına girmiş durumda.

Sizde sahte olduğunu düşündüğünüz veya kapanmış işletme bildiriminde bulunmak için linki tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

GOOGLE MAPS HARİTA KAYDI İLE AKLINIZA TAKILANLARI BİZE SORABİLİRSİNİZ.

 

 

Google işletme kaydı dolandırıcılığı
admin 2550 5 yıl önce

Bu yazımızı özellikle işletme sahibi kişiler için yazıyoruz. Gün geçmiyor ki neredeyse hergün dolandırıcılık haberleri duyuyoruz. Bizde uyarı, bilgilendirme mahiyetinde küçük bir yazı yazalım istedik.

Nedir bu "Google işletme kaydı dolandırıcılığı" dediğiniz duyuyorum. Son dönemlerde sıkça karşılaştığımız bir dolandırma yöntemidir. Şirketinizin google haritalardaki yerinin güncellenmesi gerektiğini eğer güncelleme işleme yapmaz iseniz haritadan kaydınızın silineği şeklinde mesaj, mail veya telefon aramaları gerçekleştiriyorlar. Bu arada Google tarafından yetkli firma yada direk Google'dan aradıklarını söylüyorlar. Bilişim konusunda çok bilgi sahibi olmayan kişiler bu tuzağa açıkcası çok kolay bir şekilde düşüyorlar. Ortalama yıllık 300-500 lira arasında bir harita güncelleme bedeli talep ediyorlar.

Öncellikle şunu belirtmek isterim google son kullanıcı tarafından sunduğu bütün hizmeti ücretsiz olarak ( Haritalar, Benim İşletmem, Gmail, Youtube, Drive, Çeviri, Picassa )  sizlere sunmaktadır. Google son kullanıcılardan hiç bir suretle para veya kredi kartı bilgilerini istemez.

Haber sitelerine google dolandırıcılığı yazdığınız zaman onlarca haber göreceksiniz. Bizde bu dolandırıcılık olayı ile İzmir'de bir çok firma ile tanıştık. Google'dan aradıklarını hiç soru bile sormadan ödeme yaptıklarını söylediler. 

İnternet hayatımıza girdikçe böyle kötü insanlar bilgisayar, internet bilgisi zayıf olan kişileri malesef dolandırmaya devam edecektir. Her telefon aramasına hemen cevap vermemeli bir bilen kişiye danışmadan telefon ile hemen onay verilmemelidir.

Google haritalar, işletme kaydı ile alakalı sorularınız için bize email veya telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. 

 

İzmir Karşıyaka'da Seo Yapan Firmalar
admin 1379 5 yıl önce

İnternet hayatımızın artık büyük bir bölümünü kapsıyor. Artık istemli veya istemsiz sürekli kendimizi internette gezinirken buluyoruz. İşlerimizde veya günlük hayatımızda bilmediğimiz yada öğrenmek istediğimiz neredeyse herşeyi Google'a soruyoruz. Google arama motoru biz insanoğlu için bulunmaz bir nimet diyebiliriz. 

Günümüzde yapılan internet sitelerinde kalite ve bulunabilir olmaktan öte bir çok firma site fiyatı ile ilgileniyor. Bu firma bu kadar fiyata siteye yapıyor yada arkadaşım bu fiyatlara yaptırdı sizde bu şekilde yapın diye teklifler alıyoruz. Kimse sormuyor sitem nasıl olacak, kurumsal kimliğime uygun olacak mı, hizmet, ürün, projelerimi düzgün bir şekilde sunabilecekmiyim, google arama sonuçlarında nerede çıkacak.

SİTEMİZİ GOOGLE'DA ÇIKARMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ ?

Artık internet sitesi sahibi olmak eskisi gibi çok havalı bir şey değil. Sitelerimizin internet ortamında kullanıcaların bize arama sonuçlarından direk olarak ulaşabilmesi gerekmektedir. Sitenizin ilgili kelimelerde birinci sayfada ilk altı sonuç arasından yer alması size işleriniz, tanıtımınız açısından olumlu sonuçlar verecektir. Kullanıcılar çok sepesifik durumlar ikinci sayfaya ki sonuçlara bakmaktadır.

Site yapımın işlemini yaptırmadan yapılacak siteyi google arama motoruna uygun bir şekilde tasarlamalı ve gerekli parametreleri yerine getirmeliyiz. Birinci altın kural sitemizdeki içeriklerin kopya olmamasına ve özgün, anlaşılır bir türkçe ile yazılmasına önem vermeliyiz. Siteye giren ziyaretçiler hem hizmetlerimiz, hem de firmamız hakkında bilgiyi eksiksiz bir şekilde almalıdır. Ayrıca blog ve güncel içerikler ile sitemizi dinamik bir yapıda sürekli yenilenen yani yaşayan bir site haline getirmeliyiz. Sektörümüz ile alakalı haberleri, firmamızın yeni hizmetlerini, katıldığı fuarları, kazandığı sertfika, kupa, plaket gibi haberleri sitemizde gelen ziyaretçilerimiz ile paylaşmalıyız.

İzmir SEO Ajansı olarak firmanızı / kurumuzu google arama sonuçlarından birinci sayfada çıkarmayı hedefliyor. Referans çalışmalarımız için işler sayfamızdan çalışmalarımızı kontrol edebilirsiniz. Sizde internet dünyasından güzel bir yerde olmak için bizimle iletişime geçiniz.

İZMİR SEO ( GOOGLE OPTİMİZASYON ) AJANSI

Seo Uyumlu Nedir ? Nasıl Yazılmalıdır ?
admin 1153 5 yıl önce

Öncellikle seo nedir oradan başlayalım. SEO ( Search Engine Optimization ) yani "Arama Motoru Optimizasyonu" anlamına gelir. Site içerisinde yazılan içeriklerin Google arama motoruna uygun bir şekilde yazılması işlemidir. Google'da üst sıralarda çıkmak için sitenizin düzenli olarak güncel içeriklere ihtiyacı vardır. Bu içeriklerinde belli bir tarz ile yazılması gerekmektedir. İçerisinde kaç adet anahtar kelime geçmesinden tutunda etiketlerinin kullanılması gibi.

Yazılan içeriklerin bilgilendirici, açıklayıcı ve sade bir dil ile yazılması gerekmektedir. Google SEO ( Arama motoru optimizasyonu) yapılması internet sayfamız için çok önemlidir. İzmir Karşıyaka’da SEO hizmet vermekte olan firmamız GO Dijital sizler için seo uyumlu içerikler üretmektedir. İsterseniz aylık düzenli olarak, isterseniz tek bir seferde belirttiğiniz adet kadar sizlere arama motoru optimizasyonu uyumlu metinler hazırlamaktadır.

Getir'in gelemediği İzmir'e Bana Bi
admin 1818 5 yıl önce

Online alışveriş modeli üzerine çıtayı daha da yukarı çeken girişimler gün geçmiyor ki artmasın. Getir’i hepimiz biliyoruz. Bilmeyenler de lütfen bilenlere sorsun.


Türkiye’nin en başarılı girişimlerinden olan Getir, 10 dk içinde alışverişimizi kapınıza getirmeyi amaçlıyor. Kendisini öve öve bitiremeyiz ancak sadece İstanbul’da olan hizmet alanı ile bizi üzdüğünü söyleyebiliriz.  Bunun bir büyüme stratejisi olduğunu da düşünmekte fayda var zira 5 kat daha büyüme hedeflerinin altını çizildi geçtiğimiz günlerde. Büyüsünler tabii ama burada da olmalarını isterdik. Ya da.. Gerek kalmamış bile olabilir. Çünkü bu açığı neredeyse birebir karşılayabilecek Migros Hemen hayatımıza girdi. Kendisinin bir sanal marketi vardı ancak bu sayede teslimat hizmetine bir yenilik getirmiş oldu. Migros çok büyük marka yine de bizim burada rekabeti hissettiğimiz hatta fırsatın görülüp ilerlendiği bir girişim olarak Yemek Sepeti Banabi uygulamasından bahsedebiliriz. Bahsetmek istiyoruz aslında 


Getir muadili, kapıda ödeme imkânlarıyla hayatımızı kolaylaştırıyor. Arkasında yemek sepeti deneyimi mevcut. Ne diyelim bize de bu hizmetleri denemek düşecek.
 

Türkçe Yönetim paneli GOADMİN nedir ?
admin 955 5 yıl önce

GO Dijital tarafından geliştirilmiş türkçe yönetim paneli olan GOADMİN kullanıcılarından aldığı deneyimler ile her geçen gün geliştirilmesi devam eden bir site yönetim panelidir. İnternet sitelerinizi kolayca yönetimini yapacağınız, içerik ekleme ve güncelleme platformudur.

İnternet sayfalarımızı artık hergün onlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Sitemizde hizmetlerimizi, ürünlerimizi, galerimizi vb sayfalarımızı düzenli olarak güncelleme ihtiyacı doğmaktadır. Türkçe yönetim panelimiz bu güncelleme ve veri ekleme işlemlerini kolayca yapmamıza olanak sağlamaktadır. Dilerseniz yönetim panelini ingilizce olarakda kullanabilirsiniz. Çoklu dil sistemi ile kodlanmıştır.

Bu içerik yönetim sistemi ( CMS ) ile sitenizin her noktasını kolayca yönetebilirsiniz. Hangi sayfaya kaç kişi girdi, site istatistiklerini ürün sipariş bilgilerini kolayca kontrol edebilirsiniz.

TÜRKÇE İNTERNET SİTESİ YÖNETİM PANELİ

Bedavaya eticaret sitesi yaptırılır mı
admin 1181 5 yıl önce

Her başarılı iş, önce bir fikre sonrasında ise uygulama yolundaki emeğe bakıyor. Mesela bir fikir buldum köşeyi döneceğizciler için hayat her zaman başarı getirmiyor.
Bugünlerde, teknoloji de el verdiği için e-ticaret sitelerinin artışını görüyoruz. Onu oradan alırız biz de şu kadara satarızcılar, sitelerinin de en ucuzu olsun istiyorlar haliyle.
Birçok online platformda müşteri ve iş yapanı birleştirirken atlanılan nokta fiyat performans ile iş kalitesini düşüren köşe dönücü arkadaşlar.
Fiyatınızı “ucuz e- ticaret sitesi” için belirlemezseniz yandınız, nasıl olur da hakkettiğiniz ücreti söyleyebilirsiniz. Altını çizmek istediğimiz asıl nokta aslında siz nasıl oluyor da o işin bu kadar ucuza olabileceğine inanıyorsunuz?!

Biz yine de bir iş modeli olarak sağlıklı bir e- ticaret sitesi için neler yapabileceğinizi anlatmak isteriz.

Öncelikle bir e- ticaret sitesi kurulumu için ihtiyacınız olan kalemler;

Doğru domain seçimi; akılda kalıcı, güven verici bir alan adı seçmelisiniz. Yapacağınız işin ya da firma adınızı içinde geçeceği bir domain de kullanılabilir.

E-ticaret sistemi; alt yapısı sağlam, modifiye edilebilir bir sistem olmalı. Bunun içinde tasarımı gözardı etmemek olmaz. Tasarım ne kadar iyi olursa arka plandaki başarınız o kadar katlanacaktır. Kötü tasarımları yüzünden nice iyi sitenin yittiğini tahmin edebilirsiniz.

Sunucu (hosting); site dosyalarınızın barınacağı, gelen trafiği kaldırabilecek; ihtiyacınızda kolayca ulaşabileceğiniz bir firma ile çalıştığınıza emin olmalısınız.

Ödeme Seçenekleri; nasıl ödeme alçağınıza karar vermelisiniz. Kapıda, online, vs…

Güvenlik; Güvenlik sertifikası ile sitenizin güvenliğini sağlamalısınız

 E-ticaret için de farklı modellerden bahedebiliriz;

B2B: Firma – firma yapılan bir iş modelidir. Bu model işletmeler içindir. Örnek vermek gerekirse inşaat firmalarına satış yapan boya firmaları gibi.

B2C: Firma – tüketici ile yapılan iş modelidir. Firma ürettiği ürünleri direkt nihai tüketiciye ulaştırır (satar).

C2C: Bu model tüketici -  tüketici ile olan bir e-ticaret modelidir. Aklımıza hemen letgo gelebilir. Araba, ev… gibi ürün kategorileri örnek verilebilir.

C2B: Birey – firma şeklinde yapılan bir iş modelidir.
Örneğin bir firmaya yapılan web sitesi bu iş modeliyle gerçekleşir.

E – ticaret sitelerinin bu kadar cazip gelmesinin başında birçok maliyetin düşük olup ürünlerin piyasa altına satılabiliyor olması vardır.
Bir şeyin aklınıza düşmesi yeterlidir istediğiniz an aksiyon alabilirsiniz.

Şimdi ucuz e-ticaret sitesi sahibi olmak isteyen firma sahiplerinin avantajlarına gelecek olursak;

Her zaman hizmet veren açık bir şubeden bahsedebiliriz.
Ürünler hakkında detaylı bilgiler paylaşılabilir.
Her anlamda daha uygun fiyata iletişim çalışmaları yapılabilir.
En güzel yanı gerçek bir lokasyona göre kurulumu çok daha ucuzdur.

Şimdi bu kadar uygun fiyata iş kurabiliyorken sıfıra yakın bir fiyatla internet sitenizi kurdurmak istemeniz etik mi?

Bizim serzenişimiz meclisten dışarı diyelim, emeğin karşılığını veren her işletmenin yolunun açık olmasını dileriz.

.

Alanadı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir.
admin 1040 5 yıl önce

Alanadı ( domain ) alırken nelere dikkat etmeliyiz. Alan adımız kaç karakter olmalıdır. Tire alt çizgi gibi özel karakterler kullanabiliyormuyuz. Bu soruların cevaplarını vermkeye çalışcam kısaca.

Öncellikle com uzantılımı olsun net uzantılımı olsun sorusuna değinmek isterim. Google tarafından da açıklanan  site uzantılarının birbirinden herhangi bir üstünlüğü yok. Com uzantılı olması insanların aklında kalıcı olması ve aslında en çok bilinen uzantı olmasından başka bir artısı yok. Yani sitelerinizde istediğiniz uzantı ile kullanabilirsiniz.

Domainleriniz çok uzun olmamalıdır. Kısa ve öz olması gerekmektedir. Tavsiye edilen 15 karakteri geçmemesidir.

Tire veya herhangi bir özel karakter kullanabilirmiyim sorucu en fazla sorulan sorular arasında. Teknik olarak kullanabilirsiniz yani satın alınabilir. Fakat Google arama motoru bu tarz siteleri spamladığı için kullanıcılar tarafından talep görmektedir.

 

Domain Ne Kadar Süre Sonra Düşer?
admin 1086 5 yıl önce

Domainlerin alım süreleri uzantı farketmezsizin ( com - net - org ) 1-10 yıllık arasında değişmektedir. Sürenin bitmesine yakın domain aldığınız firma hizmetinizi yenilemek için belli aralıklar ile hatırlatma mail, smsleri atmaktadır. Süresinin sona gelmeden de domainlerinizin tarihlerini uzatabilirsiniz.

Gelelim ödeme işlemini yapmazsanız o zaman nasıl bir yol izleniyor. Bu süreci dört başlık anlatayım.

1. Active Status - Aktif Domain

Domain aktif ve kullanıbilir halde olur.Herhangi düşme veya silinme riski yoktur. Bu süreç içerisinde domain sahibi standart fiyatlandırma ile ( ortalama 10$ + KDV ) alan adını yenileyebilir. Alan adına ait bütün kontrol domain sahibinin elindedir.

2. On-Hold Status - Beklemede

Domain süresinin geçmesi durumda ilk aldığı durumdur. Whois sorgusunda durum yerinde"registrar-hold" yazar. Domain hala sahibi taradından alınabilir durumdadır. Alanadı süresi dolduktan sonra 37 günü kapsar. Bu süre içerisinde eğer domain sahibi domain tekrar alınmaz ise domain cezalı duruma düşer.
 

3. Redemption Period - Cezalı İşlem Periyodu

Alanadının süresininuzatılması için domain sahibine son bir şans verilir. ICANN kuruluşununalanadı sahibine özel olarak sağlağı birhaktır. Alanadı kayıt süresini takip eden 38. gün başlar. Bu süreçtealanadının sahibi, alanadına tekrar sahip olmak istiyorsa bazı cezai ödemeler ödemek zorunda. Bu ücret, domain sahibine yaklaşık 120 USD + KDV olarak yansır. Eğer 37. günün sonunda yenileme işlemi yapılmamış ise bir sonra aşama olan silinme kısmına geçer.

4. Pending Delete - Silinmeyi bekliyor

Redemption yani ceza dönemini geçen domain, sadece 5 gün süre ile bu periyotta kalır. Bu süre içinde domain sahibinin domain adresini geri alma hakkı yoktur.

Domain ( alanadı ) sorunlarınız için yada herhangi bir konuda destek almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 0 232 473 73 37 veya bilgi@godijital.net

Web sitemi benim bir arkadaşım yapıyor
admin 1146 5 yıl önce

Bir web sitesi yaptırmak ya da yaptırmamak için inat etmek… İşte bütün mesele bu! O işi bir arkadaşımız yapıyor, bizim çalıştığımız bir firma var….

Bunlar bir çözüm sunmak için iletişime geçtiğimiz insanlardan aldığımız yanıtların bazıları. Canım Türk insanı uzmanlık gerektiren her işi yan komşu oğluna, uzaktan akrabasına ya da arkadaşına yaptırabileceğine inanır. Bilgisayar formatı için komşunun oğluna teslim eder güzelim bilgisayarı mesela. (Bu format meselesinin üzerinde çok durmayacağım belki de geleceğin teknisyenlerine, uzmanlarına pratik yapma fırsatı veriliyor. Neyse konudan uzaklaşıyoruz yufka yürekliliğimiz yüzünden.)

Aslında olan, sitesi ölmüş yakında Google mezarlığına gidecek ama bir gram bile umurunda değildir.

Web sitesi de diğer dijital araçlar gibi kurum için önemlidir. Bu yeri gelecek bir kartvizit yeri gelecek direkt satış odaklı bir mecra olcaktır. Siz bu durumdan para kazanabilirken neden bu işi bir arkadaşınız yapsın. Ondan profesyonel bir hizmet almanız durumunu tenzih ediyoruz.

Yeni müşteri edinebilmek için birçok insanla hem yüz yüze hem de telefonla iletişim halinde olmak zorundayız. Onlardan gelen tepkiler yukarıdaki tabloları aratmadığında bizi alıyor bir keder. Sıla’dan oluruna bırak şarkısı çalıyor arka fonda. Üzgün olmamızın nedeni insanların önemli noktaları atlıyor olmaları. Avantaj olarak değerlendirmeleri gereken durumu sırf onlardan çıkacak para olarak algılamaları.

Bir web sitesi;

Firmanın seçtiği, onlar tarafından brieflenen çözüm ortakları ile ilerlenmelidir.

Firma için hem tasarım hem yazılım anlamında en iyi olan doğrultusunda hareket edilmelidir.

Tabii ki senelik bakımları için de işbirliği içinde olunmalıdır.

Seneler önce sitenizi yapan kişiler var ise artık çökmek üzere olan bir site ile online olarak var olmamalısınız. Onlarla iletişimde olmalı sitenizi markanızdan ayırmadan bir bebek gibi önemsemelisiniz.

Aksi durumlar için umalım ki bebeğinizi de bir arkadaşınıza vermiyorsunuzdur.

Podcast Yeniden Yükseliyor Mu Dersiniz ?
admin 1084 5 yıl önce

Podcast’a kabaca dinlenebilir Youtube diyebiliriz. Konuya neden Youtube’dan girdik çünkü çok popüler!  Ancak onun kadar popüler olmak için hazırlanan bir diğer mecra podcast. Evet, yeni değil. Hatta kimine göre miladını doldurdu. Konunun uzmanlarına göre daha önce olmadığı gibi desteklenecek, sektör devleri ile yön verilecek bir geleceğe sahip.

Podcast’e dijital bir radyo diyebiliriz. Dile, İPod’un Pod (Kapsül) kelimesi ve Broadcast (Canlı yayın) kelimesinden oluşmuştur. Ancak bir yayın dinlemek için bir Ipod sahibi olmak zorunda değilsiniz.

Bir program ile abone olunma sistemine bağlanıyor e kayıtları yüklüyorsunuz. ( O sıradaki cihazınız her ne ise)

Dijital içeriklerin tümü podcast olarak kaydedilebildiği için sadece ses podcasti olarak düşünmek doğru olmaz. Bu demek oluyor ki video, roman, zengin podcastingler söz konusu.

Çocukluğunuzdan hatırladığınız radyo dizilerine doyum olmazdı, yine aynı keyfi alır mıyız bilinmez ama fikri bile gülümsetiyor bizi.

Podcast hayatımızın her alanına ulaşabildiği için kendi okazyonlarına da sahip olmaya başladı. Radyoların çoğu da artık yayınlarını aktarıyorlar. Eee radyolar var, radyocular var neden şimdi çoşsun ki bu yayınlar diyenlere;  açalım bir radyo iyi birisi denk gelirse dinleriz yoksa radyo radyo gezeriz dipsiz kuyusundan da kurtulacağınızı hatırlatmak isteriz.

Yeni dünya podcastlere ne getirir bilinmez ama niş bir alan olduğu su götürmez bir gerçek.

Eğer siz de bir yerde olmak istiyorum ama Youtube işi çok zor, Instagram’ınsa tüm kaleleri tutulmuş diyorsanız belki şansınızı burada denemelisiniz. Bir hesap sahibi olmak için ne yapmanız gerektiğini uzun uzun burada anlatıp detaylara herkesi boğmak istemeyi z. Bu işi ciddiye alıyorsanız bilinirliğiniz için bir internet sitesi kullanıyor olmanız önemli. O işin de uzmanı biziz. Bu yolda size yardımcı olmaktan büyük keyif duyaz. Size keyifle konuşmak kalacak sadece.

Dijital Dünyada Marka Değeri Yaratmak
admin 1063 5 yıl önce

Her şeyin başında bir imaja sahip olmanın İster kendiniz için isterseniz markanız için önemini konuşarak başlamamız, yazımız için yerinde bir başlangıç olacaktır. İmaj, kişinin ya da markanın nasıl algılandığına dairdir. Psikolojik bir algı yönetiminden, hissel bir oluşumdan bahsedilmesi mümkündür. Bunu bir kurum bazında ele alarak örnekleyebiliriz. Oraya gitmek, orada olan kişi olmak size belirli bir prestij ve çevre feedback’i getireceğine inanırsınız. Değer kazanmak/yaratmak işte bu çok istenileni oynama kısmıyla iç içerdir. Bu olguyu sosyal medyada nasıl işlememiz gerekir onların üzerinden geçelim. Çünkü marka değerini yaratmak size karşı olan güveni, bilinirliliği arttırmak olacaktır. Bu sayede kariyeriniz ya da iş girişiminiz ivme kazanacaktır.

İlk adım;tanının

Tanınma durumunu yalancı fenomenlik gibi algılamayın. Bunun en son başınıza gelen şey olmasını isteriz. Burada kendinizden bahsediyorsak uzmanlığınızı yansıtacağınız, ifade özgürlüğünüz ile dikkat çekeceğiniz bir içerik dizini oluşturabilirsiniz. Eğer bir marka iseniz kendinizi en iyi sizin anlatıyor olmanız beklenir ki insanlar haksız sayılmaz. Örneklememiz gerekirse hangi hizmette diğerlerinden farklısınız ki sizleri tercih etmeliler. Bu sayede saygı duyulan, bakışların üzerinizde olduğu bir çatıyı oluşturmuş oluruz.

Nerede olacaksınız?

Günümüzde artık her merka her yerde olacak diye bir kural yok. Hatta eskisi gibi her yerde olmak da tüketiciye/takipçiye sıcak gelen bir durum değil. Ne anlatmak istiyorsanız sizi karşılayacak bir mecrada olmanız önemli. Yine kurumsal ya da kişisel farketmez saygıdeğer güvenilir bir imaj sergilemek istiyorsanız bir web sitesi açmanız önerilir. Bunun dijital bir imza ya da sanal kartvizit olma durumundan çok uzak ve değerli olduğunu anlatmamıza gerek yoktur eminiz. Paralelinde metin ağırlıklı bir anlatı dilinde Linkedinde olabilirsiniz. Hedef kitlenizin tercih ettiği yerde olma taktiğinden ilerleyecek olsanız bile sizin ilk başta incelenme kriterinizin siteniz olduğunun altını çizmek isteriz. Bu yüzden her türlü yazı ya da içeriği siteye linkleme ile yönetmek her zaman sizin lehinize olacaktır.

Temiz iletişim

Sizi takip edecek kişilere kendinizi anlatmak ve bir neden vermek için mesajlara ihtiyacınız olacaktır. Mesaja karar verme kısmından sonra en önemli nokta ise bu mesajı nasıl ilettiğinizdir. Herkes için anlaşılabilir, net ve hedeflenen bir dil kullandığınızdan emin olmalısınız. Temel ve tutarlı iletişim size başar getirecektir. Bu sayede hatırlanması kolay ve kaliteli bir imaj oluşturursunuz.

Sizi/markanızı tanısınlar

İnsanlar sitenize ya da sayfalarınıza sizi ve yaptığınız işleri incelemek için geliyor olsalar bile daha fazlası ilgilerini çekecektir. Bunun için karakterize etme ve anlatma yoluna gidebilirsiniz. Marka özelinde paylaşımlar için mesela kim tarafından kuruldu, nasıl kuruldu, yolculuğu sırasında hangi badireleri atlattı gibi? Yapılanları ve yapılacakları anlatırken arka plandaki hikayeyi herkes merak eder. Bu hikayeleri anlatırken mesajlarınızla paralel olup olmadığını her zaman kontrol etmelisiniz.

İnsan insanı getirir

Canımız networking burada da çok önemli. Çevre desteği her koşulda önemlidir. Bir marka için organik yayılımın getireceği geri dönüşler hepimizi heyecanlandırıyor, değil mi? Bunun kurum ya da kişisel olmasıyla tabii ki ilgisi yoktur. İşinize katkı sağlayacak, ortak fikirler ile sizi besleyecek kişiler her zaman artı olacaktır. Sosyal medya aslında bunun için var, hatırlayın!

İçerik kalitenizle network geliştirmeniz doğru orantılı olacaktır. Bu durum karşınızdakine özenli bir iş sunma niyetinizin görülüp karşılığını alma durumunuzdur. Sizin sunduğunuz içerik dışında sizin beslendiğiniz kişileri takip edip, onlarla etkileşim halinde olmak da geri dönüş hızını arttıracaktır.

Canım Türkçe

Başarıya giden yolları bir matematik formülü gibi düşünürseniz Türkçe’yi doğru kullanıyor olmanız en önemli parçasıdır. Dilimizi doğru kullanmak başkasına duyduğumuz saygıdan önce kendimize duyduğumuz saygıyı gösterir. İçerikler için çok uğraşıp onları sunarken dilbilgisini önemsemeden hareket ediyor oluşumuz kendi ipimizi çekmemiz demektir. Kişisel bir marka değeri ya da hizmet sunan bir markanın değerini oluşturma çabalarınız, ancak Türkçe’nin doğru ve özenli olduğu yerde başlayacaktır.

Başarılı bir e-ticaret sitesi yönetimi nasıl olmalı?
admin 1135 5 yıl önce

Teknik olarak bir e- ticaret yapmak için uygun adımları attınız. Siteniz hayata geçti. Bundan sonrası için size rehber olabilecek birkaç küçük bilgi paylaşmak istiyoruz.

E-ticaret siteleri teoride kolay pratiğe geçince ise oldukça zor olan, zor olabilecek bir iş.

Bu yazımızda gözden kaçırmamanız gerekenleri de sizinle paylaşacağız.

Satın alma işleminin kolay olması

En klişe sözlerden biri olacak belki ama her zaman söylenen istenilen sonuca 3 adımda varmak durumunu unutmamak gerekmektedir.

Bir hizmet sunarken tıpkı bir müşteri gibi hareket etmelisiniz. Nasıl ki başka sitelerde karşılaştığınız sorunlar sizi satın alma işleminden vazgeçiyorsa bunun sizin başınıza gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Mesela, liklerin doğruluğu, kredi kartı ya da diğer ödeme seçeneklerinin kolaylığı gibi noktaların üzerinden geçmek çok önemli.

Kolay ulaşılacağınızı göstermek

Belki en basit şey gibi düşünebilirsiniz ama sitenizde gelip sizden alışveriş yapan müşteriniz, size kolayca ulaşabileceğini düşünmeli. İletişim bilgilerinin site içinde kolay yerde ve doğru şekilde konumlandırılıyor olması önemli.

Rekabet içinde olmak

E-ticaret en başta da dediğimiz gibi teoride çok kolay bir iş modeli ancak konu gerçekten bu modeli tıkır tıkır işletmek olunca işler zorlaşıyor.

Günümüzde Trendyol, Hepsi Burada.. gibi öncü markalar arasına girmek ve onlardan pay koparmak oldukça zorken fiyatlandırma politikanızı iyi oturtmanız gerekmektedir. Sunulan avantajlar her zaman lehinize işleyecektir.

Görsel kalite

İster reklam ister referans yoluyla; sitenize hangi yolla gelmiş olurlarsa olsunlar insanlar alacakları ürünün gerçek olduğundan, fotoğrafların onların satın alım güdülerini destekleyecek olmalıdır.

Her açıdan, detay görebilecekleri şekilde fotoğraflar sitenizde mutlaka yer almalıdır.

Para Harcamalısınız!

Her girişim fikrin konuşulduğu andan hayata geçirildiği ana kadar finansal konuların üzerine kurulur. Bir işten para kazanmadan önce gerekli parayı harcamanız gerekiyor, bunu siz bizden iyi biliyorsunuz.

Ancak limitli paranızın olması her işi sizin yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Sitenin pazarlaması, ürün tedariği, kargosu, sosyal medyası, ürün seçimi gibi konular birden fazla iş kalemi olduğu için birden fazla insanın göreve atanması gerektiğini gösteriyor.

Eğer her şeyle siz ilgilenecekseniz büyük bir sorunun içine adım atmaktasınız, uyarmalıyız. Her şeyi siz yapamazsınız, yapmak zorunda da değilsiniz. Kargo ile ilgilenirken sosyal medyadaki bir yorumu kaçırmak size stratejik yıkım şeklinde dönebilir.

Bu başlıkları sıralarken site alt yapısı, gerekli testler, ziyaretçinizin hareketlerinin analizleri, doğru raporlama, doğru hedefleme gibi konulardan bahsetmiyoruz bile. Bu gibi konu başlıkların sitenizi kuran kişi tarafından sağlıklı bir şekilde sizinle paylaşıldığını ya da sizin bunları takip etmeyi planladığınızı düşünüyoruz.

E-ticaret kolay olmakla birlikte karışık bir sistemdir. Lütfen başarıya gideceğine inandığınız yolda sizi yarı yolda bırakmayacak kişilerle çalıştığınızdan emin olun.

İnternet Siteni Hedef Kitlene Göre Tasarla
admin 1159 5 yıl önce

Genellikle İnternet sitesi tasarlatırken yapılan en büyük hatalardan biridir. Yapılan site elbetteki size ait ama kullanıcısı siz değilsiniz. Yaptığınız işe uygun hedef kitlesi kimdir, kaç yaşındadır gibi bir çok parametre kontrol edildikten sonra sitenin tasarımına o şekilde karar verilmelidir. 

İnternet dünyasında rakiplerimiz artık çok fazla. Web sitemizi ziyaret eden kullanıcıları daha fazla sitemizde tutmak veya onlar ile etkileşimde bulunmak için site tasarım ve kullanımının hedef kitlemize hitap etmesi gerekir. Aksi takdirde insanlar ya aradıklarını bulamayacak yada kafaları karışı hemen internet sitemizde çıkacaktır. Bu durumların yaşanmaması için daha dikkatli ve araştırma yaparak sitelerimizi tasarlamalıyız.

Neden Responsive Web Sitemiz Olmalıdır ?
admin 1146 5 yıl önce

Teknoloji gelişiyor cebimizdeki telefonlar, evimizde aletler her şey sürekli yeni özellikler alarak daha kullanışlı, daha akıllı hale geliyor. Tabii ki İnternet sitelerimizde artık eskisi gibi değil. İnternet kullanımı yaygın olarak mobil telefonlara doğru bir evrime giriyor. Bununla beraber sitelerimiz masaüstü bilgisayarlarda farklı bir görünüm ile cep telefonlarımızda farklı bir görümle karşımıza çıkması lazım ki hem görsel olarak hemde bilgiye hızlı ulaşmak için kullanışlı birer araç olsun.

İşte burada responsive ( duyarlı ) tasarımlı İnternet siteleri yardımımıza yetişiyor. Yandaki görselde görebildiniz üzere eski olan İnternet sitemiz cep telefonlarımızda kolay okunmuyor. Bunun Responsive Tasarımçözümü sitemizi duyarlı hale yani tüm ekran çözünürlüklerinde uygun hale getirmek. Sürekli büyüyen İnternet ortamında rakiplerinizden önde olmak için sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmamız gerekir.

İNTERNET SİTENİZ TÜM EKRANLAR DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE GÖRÜNSÜN 

İzmir web tasarım olarak eski sitelerinizi duyarlı hale getiriyoruz veya güncel teknolojileri kullanarak sizlere yeni tasarım çözümleri sunuyoruz. Bilgi almak için 0232 473 73 37 no'lu telefonu arayarak profesyonel ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

İnstagram Üzerinden Online Alışveriş Dönemi
admin 1231 5 yıl önce

Sosyal medya denince aklımıza gelen artık ilk uygulama instagram. Ve şimdi yeni özelliği uygulama üzerinden alış veriş yapma imkanı sağlıyor. Zaten neredeyse şuan bir alış veriş sitesi gibi çalışan aradığınız herşeyi bulabileceğiniz instagram bu durumu lehine çeviriyor. İnstagramın şuanki güncel aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçmektedir. Hem büyük markaların hemde küçük butik satıcıların sabırsızlıkla beklediği özellik şuan için Türkiye'de kullanımda değil. Amerika'da test aşamasında olan özellik yakında tüm dünya üzerinde kullanılmaya başlanacak.

Kullanım şekil, yüklediğiniz fotoğrafların sol kenarında “Ürünleri görmek için tıkla” seçeneği tıklayarak ürün, fiyat bilgisini öğrenebiliyorsunuz Ayrıca Satın Al tuşu ile instagram uygulamasında hiç çıkmadan online olarak istediğiniz ürün veya hizmeti satın alabiliyorsunuz. 

Hizmet kullanıma başlandığında daha detaylı bilgisi blog sayfamızdan inceliyebilirsiniz. 

Sosyal Medya Nedir ve Günümüzdeki Önemi
admin 1420 5 yıl önce

Sosyal medya, kişinin mesajını direkt olarak birisine ya da birilerine aktarmasını sağlayan araçlardır. Sosyal ağlar da denilmektedir. Medya TDK’ya göre iletişim araçları demek gazete, dergi, TV ilk aklımıza gelenlerden ama sosyal medya bizi daha çok ulaşılabilir, görülebilir dinlenebilir kılıyor. Artık kim olursak olalım sosyal ağlarsız yapamıyoruz. İster çok büyük bir firma olalım istersek Ayşe teyze…

Bu konuyu balla kesip aslında büyük resim olan dijitalleşme, dijital pazara dikkatinizi çekmek istiyoruz bir yandan. Dijital dünya her şeyi değiştirdiği gibi insanların tüketme halini de değiştiriyor. Tüketme kısmında dâhil olmak da isteniyor.

Bunun için web siteleri, onların bloglara evrilmesi ve şimdi de sosyal ağlar ile etkileşimin değişmesinden bahsedebiliriz.

Artık sosyal medya dijital pazarlamanın en önemli kalemlerinden. Medya diyoruz çünkü bir çok mecradan oluşuyor aslında. Dönemsel popülerliklere sahip olsalar da hepimiz sosyal medya denince instagram’ı dile getirmekten geri kalmıyoruz.

Peki, bu Sosyal medya nasıl yönetilir, doğrusu nedir? Aman vezir olacakken rezil olmayalım.

 • Her işte olduğu gibi seçilen mecraya uygun stratejinin geliştirilmesi gerekir.

Instagram akışından gün içinde birden fazla içerik üretebiliyorken Linkedin gibi bir mecrada bunu günde bir ya da iki günde bir şeklinde uygulayabilirsiniz.

 • Dil seçimi yine en önemli konulardan. Siz ya da sen hitaplarına karar verilmesi gerekir.
 • Karakterize ederken fazla insanlaştırılmasından kaçınılmalıdır.
 • Kendinizden bahsetmenin bir sınırı olmalıdır. İnanın bize bireysel ya da kurumsal hesap fark etmiyor.
 • Yazılan cevaplar, gönderilen mesajların geri dönüş zamanlaması iyi ayarlanmalıdır.

Son olarak sosyal medya ile diğer dijital kaynak kullanım gerekliliğini birbirine karıştırmamak gerekir. Bir firma kendini anlatacak internet sitesi olmadan sosyal medya varlığıyla tek ayağı noksan bir sandalye gibi kalacaktır.

Şirketi Kuran Reklamını da Verir
admin 1131 5 yıl önce

İşimizi kuruyoruz, yıllardır süren hayallerimiz gerçek oluyor. Hiçbir masraftan kaçınmıyoruz bu reklam bütçelerinden kaçındığımız kadar. Rekabetin tabiri caizse alevlerin içinde olduğu günümüzde o güzel işletmemizi yanmaya bırakıyoruz. Sıcak daha da sıcak olacak tahmin edebiliriz!

Dünya için küçük ama işletmemiz için büyük birkaç adımı aktarmak isteriz sizlere. Düzenli ama küçük reklamlarla başarı grafiğini iyi bir yerden başlatmamız mümkün.

Facebook ya da Instagram reklamı vermeden önce oluşturacağınız kampanyanın amacını belirlememiz gerekiyor.  Bilinirliğini mi sağlıyoruz, potansiyel müşteriyi satın almaya mı yönlendiriyoruz vs.. İlk aşamada bu adımı belirlemeliyiz çünkü reklam seçeneğimizi buna göre seçeceğiz.

Daha sonra potansiyel hedef kitleye ulaşıyoruz. Burada O da aslında bizim müşterimiz olurdan ziyade şimdi Ayşe’yi hedef almalıyım gibi spesifik bir güdü ile ilerlemeliyiz.

Reklamı artık takip etme kısmına geldiğimizde sahip olduğumuz tüm malzemeleri kontrolümüz altında tutmalıyız ki bu en son aşama raporlama/ durumu analiz etme kısmında işimize yarayacaktır. İnternet sitesine trafik sağlandı mı, arayarak ulaşan müşteri sayısı nedir gibi..

Süreklilik her işte başarının anahtarı, hadi bakalım neler olacak…

Google Adwords ile Reklam Vermek
admin 1453 5 yıl önce

Google Adwords ile reklam vermek ile alakalı bilgileri sizin ile paylaşacağım. Artık internet çok büyük bir pazar. İnsanlar belli bir bölgede değil tüm Türkiye'ye hatta uluslararasına internet yardımı ile ürünler alıp satabiliyor. Tabi internet sitesi yaptırmak ile iş bitmiyor. Sitemizi insanların görmesi belli bir trafik elde etmemiz lazım. Bunun için seo yaptırmamız gerekiyor ayrıca seo için vakit, bilgi, zamanı olmayan kişiler direk sitelerini Google'da birince sayfaya çıkarıabilirler. Google Adwords sayesinde. Adwords Google'a ait bir reklam platformu, isterseniz google arama motorlarında, isterseniz Youtube'da isterseniz google'un anlaşmalı olduğu tüm web sitelerinde ürünlerinizi, servislerinizi, markanızın tanıtımını yapabilirsiniz. 

Reklam vermek için tek şart gmail.com uzantılı bir mail adresi sahibi olmak. Cinsel içerikli, bahis ve şans oyunları, vb. içerikler ile alakalı reklamlar göstermek google politikaları gereği kesinlikle yasak.

İzmir Web Tasarım olarak şuan Google Adwords hizmetimiz bulunmamaktadır. Yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Bölgesel SEO ne anlama geliyor ?
admin 1199 5 yıl önce

Bölgesel SEO; mesala İzmir Karşıyaka'da bir firmanız var ve sadece sizi bu bölgedeki insanların bulmasını istiyorsunuz. İşte bu durumda bölgesel seo dediğimiz işlem yapılaması gerekmektedir. Site içerinde açıklama, başlık ve anahtar kelimelerin ona göre yerleştirilmesi ve içeriklerin bu yönde oluşturulması gerekmektedir.

İnternet kullanıcıları artık herşeyi ( hizmet, ürün, bilgi ) google arama motoru ile kolayca bulabiliyor. Sizde internet sitesinizi hem mobil hemde masaüstü olarak Google arama motoruna uygun bir dil ile hazırlatıp hem ticari hemde marka bilinirliği açısında uyumlu bir hale getirmeniz gerekir. 

İzmir web tasarım bu konuda sizlerin imdadına yetişiyor. Sizler için sitenizi ücretsiz analiz edip size bir rapor hazırlıyor ve hangi yolu izleyeceğinizi size ücretsiz olarak sunuyor. Bilgi için bizi  0232 473 73 37 yada 0533 280 28 52 nolu telefon numaralarından arayınız.

İnstagram firma hesabı nasıl yapılır ?
admin 1169 5 yıl önce

İnstagram süphesiz ki şuan en moda sosyal medya uygulaması. İnstagram'da iki çeşit hesap türü vardır. Biri bireysel diğer hesap türü ise bussines yani firma/kurum hesabıdır. Bu iki hesap arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır.

Öncellikle iş yeriniz için bir hesap açmayı planlıyorsanız bunun kesinlikle firma ( bussiness) hesap olması gerekir. İntagram firma hesabi kullanımı ücretsizdir. 

Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım ?
admin 1239 5 yıl önce

Aklınızdaki soru neden bir internet sayfası yaptırmalıyım ise şuan doğru yazıyı okuyorsunuz. Ürün hizmetlerinizi daha geniş bir çevreye sunayabilir incelemelerini isterlerse bu ürünlerin güvenli bir şekilde satışını sağlayabilirsiniz. Veya sunmuş olduğunuz hizmet hakkında sizin lokasyonunuzda olmasa dahi bilgi almasını sağlayabilirsiniz. Bizde GO dijital olarak sizin veya firmanızın internet dünyasına girişi sırasında sizlere yardımcı oluyoruz. Hem google bölgesel aramalarında hemde görsel olarak sitenizi hazırlıyor anahtar teslim şeklinde sizlere teslim ediyoruz.

İzmir'de internet sitesi yaptırmak için web tasarım firması arıyorsanız sizleri isterseiniz iş yeri, ofisinizde ziyaret ederek ihtiyaçlarınız dahilinde profesyonel çözümler sunmaktayız. Özellikle İzmir'de google bölgesel aramalarında çok sayısa referans çalışması olan firmamız, sizlerinde üsts sıralarda çıkması için kaliteli ve zamanında hizmet vermektedir.

 

Ücretsiz Seo Analizi Yaptırmak İstermisiniz?
admin 1248 5 yıl önce

Arama motoru optimizasyonu yani google aramalarında ön sayfalarda çıkmak her firma / kurum için çok önemlidir. Hem marka bilinirliği hemde hedef kitleye organik olarak ulaşmanın en kolay ve güvenilir yolu. Akıllı telefonlarında hayatımıza girmesi ile artık herşey online. Artık hepimiz günde birçok defa google ile yer, konum, video, resim veya herhangi bir konu hakkında bilgi arıyoruz. İzmir web tasarım olarak var olan sitenizi yada yeni yaptırdığınız /yaptığımız internet sitelerini seo uyumlu hale getiriyoruz. 

Web sitenizin seo ayarlarını ve seo kurallarına uyup uymadığını sizler için ücretsiz olarak test ediyoruz. Dilediğiniz kadar web sayfası için analiz talebi gonderebilirsiniz. En kısa sürede uzman ekibimiz tarafından incelenen siteniz ile alakalı size ister telefon isterseniz mail yoluyla dönüş yapılacaktır. Eğer sizde dilerseniz gerekli düzeltmeler, değişiklikler yapılarak sitenizin google arama motorunda daha üst sayfalarda çıkması için yardımcı olabiliriz. 

Sizde sitenize giren kişilerin artmasını istiyorsanız hemen ücretsiz seo analiz hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Google Map işletme kaydı nasıl yapılır?
admin 1450 5 yıl önce

Google Map işletme kaydı günümüzde çok önem arz etmektedir. Müşterilerinizin veya kişilerin firma adresini, lokasyonunu hemen bulması için firmanızın Google maps'de etiketli yani kayıtlı olması gerekmektedir. Eğer sizde firmanızı Google Maps' e kayıt ettirmek istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. 

Hem kişilerin sizi rahat bir şekilde harita üzerinde bulması hemde Google arama sonuçlarında özellikle bölgesel aramalarda Google size en yakın yerleride göstermektedir. Sizde firmanızı google benim işletmeme kayıt ettirerek daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey bir Gmail hesabına sahip olmak. Eğer Gmail hesabınız yoksa onuda ücretsiz olarak gmail.com üzerinde alabilirsiniz. Mail adresini edindikten sonra Google My Bussiness sayfasına giderek firma iletişim ve adres bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Eklediğiniz bilgiler artık onay aşamasındadır. Adres doğrulaması için onay gerekmektedir. Ekleme işleminde sonra firma adresinize Google'dan bir adet onay postası gelecektir. Ortalama 7-10 gün arasında onay kodunuzu içeren posta geldikten sonra onaylama işlemi yapmanız gerekir. Eğer 14 gün içeriden onay işlemi yapmaz iseniz tekrar onay kodu istemeniz gerekecektir. Onay kodunu girmeden eklemiş olduğunuz firmanız Google haritalar üzerinde görünmeyecektir.

İzmir web tasarım olarak site tasarım hizmeti vermiş olduğumuz tüm müşterilerimize ücretsiz olarak Google haritalara kayıt işlemlerini yapıyoruz.

SSL kullanmak SEO için gereklimidir ?
admin 1250 5 yıl önce

Herkesin çok merak ettiği bir soru SSL güvenlik sertifikaları Google arama motoru optimizasyonu için faydalı mıdır. Evet SSL sertifikaları seo da sitenizin üst sayfalarda çıkmasını sağlar. Tek ve en önemli madde değil ama olması İnternet siteniz için önemlidir. Hem bilgi güvenliği hemde tarayıcı kısmında yeşil güvenli yazması hem sitenizdeki ziyaretçilerinize güven sağlayacak hemde Google arama sonuçlarında görünmenize etki edecek.

SSL SERTİFİKA ÇEŞİTLERİ

1. HIZLI KURULUM SSL(DV)

Bu ssl sertifikası genelde kişisel site, blog içinde ticari işlem bulundurmayan firma sitelerini kapsamaktadır. Genellikle Google optimizasyonu işlemlerinde kullanılır. Fiyat açısından da gayet uygundur.
Alınması durumunda aynı gün kurumu yapılır. Komple aktif olma süresi ise ortalama 24 saatir. Kullanımı için herhangi bir belge gerektirmez alan adınızı teyit ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

ŞİRKETLER İÇİN SSL (OV)

Firmalar, e-ticaret satış yapan siteler, ve çeşitli firmaların tercih  ettiği SSL sertifikadır. Bu sertifikayı kullanmak içim hem evrak hemde firma doğrulaması yapılması gereklidir. Kullanım amacından anlaşılacağı üzere OV sertifikanın garanti bedeli yüksektir. Kurulum süresi ortalama 24-72 saat arasındadır ve fiyat olarak Hızlı kurulum ssl e göre daha pahalıdır.

KURUMSAL SSL (EV)

Kurumsal SSL yeşil adres çubuğuna ( greenbar ) sahiptir bu nedenle ziyaretçilerin daha çok güven duymasına neden olur. Adres çubuğunda alan adının sol tarafında firma ismi yer almaktadır. En yükse güvenlik ve en saygın SSL sertifikası ürünüdür. Fiyatı diğer ssl sertifikalarına göre daha pahalıdır.

 İzmir Web Tasarım olarak firmanızın ihtiyacını belirleyip bütün ssl işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. İzmir Karşıyaka SSL sertifikası kurumu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

İzmir'deki Web Tasarım Ajansları
admin 1335 5 yıl önce

İnternet sitesi yapımı, sosyal medya yönetimi ve Google arama motoru optimizasyonu ( SEO ) konusunda 2006 yılından beri hizmet vermekte olan firmamız İzmir Web Tasarım ( GO Dijital ) sizlere uzman ekibi ile kaliteli hizmet sunmaktadır.

İzmir'de yapmış olduğumuz ve google bölgesel aramalarda başarılı olduğumuz siteleri işler sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Yapılan işler konusunda bilgi almak için 0 232 473 73 37 yada 0533 280 28 52 nolu telefon numalarından arayabilirsiniz.

İzmir'de web tasarımı yapan firmaların arasında adında çokca söz ettiren GO Dijital özellik google bölgesel aramalar konusunda oldukça başarılı bir gragik çizmektedir. Sizde google bölgesel aramalarında birinci sayfada çıkmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

İzmir'in her bölgesinde ( Karşıyaka, Bayraklı, Bornova, Alsancak, Konak, Çiğli, Menemen, Aliağa, Gaziemir, Balçova, Çeşme, Urla, Alaçatı, Üçyol, Hatay) hizmet vermekteyiz. 

Yapmış olduğumuz tüm internet sitesi çalışmaları responsive'dir. Yani hem masaüstü hem tablet hemde cep telefonlarınıza duyarlı bir tasarıma sahiptir. Özellikle günümüzde internet alışkanlığının masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan cep telefonlarına evrildiği bu zamanlarda web sayfanızın  mobil uyumlu olması çok önemli bir rol oynamakta ve rakiplerinizden sizleri bir adım öne taşımaktadır.

İZMİR BAYRAKLI WEB TASARIM FİRMALARI

 

Karşıyaka Web Tasarım Firmaları
admin 1628 5 yıl önce

İzmir Karşıyaka'da web tasarım, seo ve sosyal medya hizmeti vermektedir. İzmir ve İstanbul firmaları ile ağırlıklı olarak çalışan firmamızın çalışmalarını referanslarımız kısmından inceleyebilirsiniz.

İnternet sitesi yaptırmak istiyorsanız bizim ile iletişime geçiniz. İsterseniz sizi iş yerinizde ziyaret edelim isterseniz Karşıyaka veya Bayraklı Folkart Towers'da bulunan ofislerimizde sizleri ağırlayalım. 

Web sitesi 300 - 500 ₺ liraya yapılacak bir iş değil. Sitenin kurumsal kimliğinize uygun olması, renklerinizi taşıması, hizmetlerinizin veya ürünlerinizin doğru şekilde eklenmesi, google optimizasyonu yapılması gerekmektedir. Eğer bu en temel şartları yerine getirmiyor ise kartvizitten bir farkı yoktur. İnsanlar sizin sitenizi sadece siz söyleyince buluyorsa o site işlemi olmamış demektir. 

Karşıyaka'da seo, web tasarımı ve sosyal medya yönetimi konularında profesyonel ekibimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. 

KARŞIYAKA WEB TASARIM HİZMETLERİ