Online alışveriş modeli üzerine çıtayı daha da yukarı çeken girişimler gün geçmiyor ki artmasın. Getir’i hepimiz biliyoruz. Bilmeyenler de lütfen bilenlere sorsun.


Türkiye’nin en başarılı girişimlerinden olan Getir, 10 dk içinde alışverişimizi kapınıza getirmeyi amaçlıyor. Kendisini öve öve bitiremeyiz ancak sadece İstanbul’da olan hizmet alanı ile bizi üzdüğünü söyleyebiliriz.  Bunun bir büyüme stratejisi olduğunu da düşünmekte fayda var zira 5 kat daha büyüme hedeflerinin altını çizildi geçtiğimiz günlerde. Büyüsünler tabii ama burada da olmalarını isterdik. Ya da.. Gerek kalmamış bile olabilir. Çünkü bu açığı neredeyse birebir karşılayabilecek Migros Hemen hayatımıza girdi. Kendisinin bir sanal marketi vardı ancak bu sayede teslimat hizmetine bir yenilik getirmiş oldu. Migros çok büyük marka yine de bizim burada rekabeti hissettiğimiz hatta fırsatın görülüp ilerlendiği bir girişim olarak Yemek Sepeti Banabi uygulamasından bahsedebiliriz. Bahsetmek istiyoruz aslında 


Getir muadili, kapıda ödeme imkânlarıyla hayatımızı kolaylaştırıyor. Arkasında yemek sepeti deneyimi mevcut. Ne diyelim bize de bu hizmetleri denemek düşecek.
 

Getir'in gelemediği İzmir'e Bana Bi