Google Benim İşletmem ile harita eklemesi yaparak ücretsiz bir şekilde nasıl aramalarda çıkacağınız bir yazı yazmıştım. Şimdi de hem hizmetin ücretsiz olması, hem de çok fazla yarar sağlaması ile birlikte çok fazla sahte hesapta eklenmesi maalesef ki bütün dünya genelinde yapılıyor. Bu işi sektör haline getirip para kazanan insanlar bile mevcut. Sahte puanlama ve yorumlar yapılması gibi birçok etik olmayan, ziyaretçiyi yanlış yönlendiren durumlar söz konusu oluyor.

Google bu gibi durumlarda hesabı askıya alabiliyor. Tabi ki her askıya alınan hesap yukarıda yazdığım nedenlerden alınmıyor. Rakip firma şikâyetleri, yanlış hatalı konum, bir firmanın aynı konum ve çevresine birden fazla konum açmaya çalışması da Google Benim İşletmem hesabının askıya alınmasına neden olan sebeplerdendir.

Eğer konumunuz doğru ve yukarıda yazdıklarımı yapmadıysanız korkmanıza gerek yok. Hesabım askıya alındı diye endişelenmeyin. Google müşteri hizmetleri ile konuşarak yaşadığınız sıkıntıyı belirtirseniz sizlere yardımcı olacaktırlar. Firmanızda yetkili kişiye ait olan mail adresinize bir posta gönderecekler. Eposta içerisinde linkte bulunan adımları yerine getirerek hesabınızın askıya alındığını ve bunun tekrar aktif edilmesi ile alakalı bir talep iletebilirsiniz.

Google Hesabım Askıya Alındı Ne Yapmalıyım?

Google Benim İşletmem'de Askıya Alınan Hesaplar