İnternet sitelerinin önemi her geçen gün artıyor. Özellikle ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını ile birlikte artık mobil olmanın önemini en azından teknolojik açıdan daha da iyi şekilde anladık.

İnsanlar sokağa çıkamıyor fakat internet üzerinden her türlü ihtiyaçlarına kolayca ulaşabiliyor. Daha önceden internet teknolojilerine yatırım yapan firmalar bu durumu daha az zararla veya krizi fırsata çevirdiler.

Daha önceki içerik yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere yapılan sitelerin ne olursa olsun güncel, özgün ve kaliteli içerikler ile doldurulmasını söylemiştik. Bu bize Google arama motoru sıralamasında üst sıralarda çıkmamıza kolaylık sağlayacak, hem de sitemizi ziyaret eden kullanıcıların firmamız, ürün veya hizmetlerimiz hakkında güncel bilgileri almasını sağlayacak.

Sitenizi güncel tutmanın en etkin yolu haberler sekmesi açıp sektör, firmanız, yeni çıkan ürünler hakkında içerikler oluşturmaktır. Biz bu yöntemi neredeyse bütün müşterilerimize tavsiye ediyoruz. Sizde Google’da küçük bir arama yaparsanız bu konu ile alakalı genelde düzenli olarak içerikler eklemeniz yönünde olacaktır.

Sadece içerik ile bitmiyor tabi ki işlemlerimiz. Sitemizde kırık bağlantıların olmaması gerekmektedir. İletişim ve harita bilgilerimizin doğru olması müşteri etkileşimi açısından çok önemlidir.

İnternet sitenizi teknoloji olarak da güncel tutmamız gerekmektedir. Tüm ekranlara duyarlı olması cep telefonu, tablet gibi akıllı telefon kullanan ziyaretçilerinizle daha kolay bir etkileşim kurmanızı sağlayacaktır.

İnternet Sitenizi Neden Güncel Tutmalısınız?