Özellikle küçük ve orta işletme firmalar için internet sitesinden bile önemli bir konudur. Google haritalarda konumuzun ekli olması sizin yaptığınız iş kolu ile arama yapıldığında sizin firmanızın önerilmesi anlamına gelmektedir. Google bu konuda şöyle bir yol izliyor. Kabaca anlatmak gerekirse; "Karşıyaka Halı Yıkama" diye bir arama yaptınız. Google ilk 3 sıra ücretli olarak verilen halı yıkamacı reklamlarını göstermektedir. Hemen altında sizin konumunuza yakın olan firmaları listelemektedir.

Buradan arama yapan kullanıcılar, firmanızın adresine, iletişim bilgilerine, işleriniz veya hizmetleriniz ile akalı resimlere, müşterilerinizin sizin için yaptıkları yorumlara kolayca ulaşabilirler. Üstelik Google bu listeleme için sizden hiçbir ücret talep etmiyor. Harika bir şey değil mi bu.

Bunun için ihtiyacınız olan şey sadece 1 adet Gmail hesabıdır. Google Benim İşletmem hesabına giriyorsunuz, adım adım sizi yönlendiriyor ve artık Google haritalara ekleme işlemini yaptınız. Tek bir işlem kaldı. Google size 14 gün içerisinde PTT yoluyla girdiğiniz adrese bir posta ve doğrulama kodu gönderiyor. Art niyetli eklemeler önüne geçmek için böyle bir yol izleyen Google posta veya herhangi bir işlem için kesinlikle ve kesinlikle sizden hiçbir ücret talep etmeyecektir.

Bu durumu fırsat bilen dolandırıcılar maalesef ki bu işlere uzak olan kişileri dolandırmaktadır. Aman dikkat harita konum ekleme işlemi için Google sizden kesinlik para istemez. Harita konum ekleme işlemi ücretsiz bir işlemdir. Bilgi için 0 232 473 73 37’nolu telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

İşletmeniz Google Haritalar'da Görünüyor Mu?