Kampanya adı altında hiç tanımadığınız insanlar, web tasarım firmaları sizlere ucuza ya da indirimli hiç bir şey yapmaz. Bu söylemlerime bizim firmamız İzmir Web Tasarım'da dâhildir. Piyasa o kadar dalgalı ki ne başı belli ne de sonu. Bir firma var 189₺ internet sitesi yapıyor. Diğer farklı bir firma web tasarım için 5.000₺ fiyat istiyor. Kullanıcı bunun ne manaya geldiğini bilmiyor. Klasik şu söylem ne var ki siz bir saate yaparsınız. Şunu net anlamak lazım ne kadar ekmek o kadar köfte.

İzmir Web Tasarım FiyatlarıBen 100-200 liraya internet sitemi yaptırayım. Google'da çıksın, içeriklerim kopya olmasın, görsellerim özgün olsun gibi bir laf söylemeyede hakkınız yok demektir. Bunun gibi daha birçok kalem sayabilirim. Birbirinin aynı temaların içerik kısmında hiçbir şey yapmadan kullanıcıya verirler. Basit bir kaç eğitim videosu izlerler. Ama maalesef sonuç hüsran oluyor. Hayatından eline hiç çekiç, tornovida almayan birisine al şu gardırobu kur demek gibi bir şey. Burada firmalara bir lafım yok. Burada asıl sıkıntılı olan kısım kesinlikle firma sahipleridir. Araştırmadan sadece ucuzu olsun isterler. Bazı insanlar için bir hizmet yada üründeki tek kıstas fiyattır. Akabinde sonu hüsranla biten yarım yamalak web siteleri, dünyada ki milyarlarca sitenin arasına hiç bir özelliği olmadan yerini alıyor.

Bu blog yazımızdan kimse kesinlikle çok büyük paralara internet sitesi yaptırın ya da paranız yoksa yaptırmayın gibi bir sonuç çıkarmayın. Her işin bir ehli, ustası vardır. Amaç şirketinizin kurumsal kimliğine ve renklerine uygun, içerikleriniz, görselleriniz doğru ayarlanmış, hedef kitlenizin anlayacağı doğru bir internet sitesi kurmaktır. Diğer türlü sadece benim sitem var kelimesinin ötesine gitmez. Ardından alacağınız teknik destek çok önemli bir konu. Güvenlik açıkları ile yapılacak olan güncellemeler.

Sitenin önce fiyatını değil içeriklerinin neler olacağı, nasıl yapılacağı, nasıl faydalar sağlayacağı, nasıl geliştirilebileceği kısmı tartışılması gerekirken maalesef en çok karşılaştığımız şey iş konuşulmadan bu fiyata olmaz mı? Sorusu oluyor. O paraya olur ama yukarıda belirttiğim gibi olur. Basit bir örnek, en ucuz araba Tofaş, Broadway ama onada kimse binmiyor.

İzmir'de Ucuz İnternet Sitesi Yaptırmak?