Yine, yeniden girişimcinin yanında olan bir içerikle daha sizlerle birlikteyiz. Büyük, küçük fark etmeksizin kendi işini kuracak, fikrini hayata geçirecek kişinin aklına gelen kurum KOSGEB’dir. Duyduklarımızın aksine iyice araştırmamız gereken bir başlık KOSGEB ( Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ) .

Peki KOSGEB nedir, nasıl üye olunur?

Öncelikle KOSGEB’e ilk başvurunuzu yapmalısınız. Daha sonra KOBİ Beyannamesinin doldurulması gerekmektedir. Burada KOBİ uygunluğunuza bakılır. Kontrolden geçen beyanname başvuru için hazır hale gelecektir.

Küçük ve orta ölçekli işletmelere büyüme, iş geliştirme, yurt dışına açılma gibi birçok alanda destek verilmektedir. Desteklerin içinde hibe ve faizsiz kredi alımı vardır. Alınabilecek destekler girişime ve durumuna göre çeşitlenmektedir.

Firmayı desteklemek amacını taşıyan destekler/teşvikler aynı zamanda rekabeti artırarak ithalat, ihracat ve AR-GE gibi konuların da hareketlenmesine yardımcı olmaktadırlar.

İthalat, ihracat demişken yurtdışı Pazar destek programının yürürlüğe girdiğini duyurmak isteriz. Detaylı bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Programın amaçları arasında, ihracata başlayan KOBİ sayısının artışı, rekabet içinde var olmak, büyümenin sağlanması, e-ticarete başlayan KOBİ sayısının artırılması vardır. Toplam destek miktarı 300.000 (üç yüz bin) TL olan programın tüm KOBİ’le heyecan ve motivasyon sağladığına eminiz.

Başarılı olmanın yollarından birisinin de doğru zamanda doğru adımı atmak olduğunu hepimiz biliyoruz.

Doğru zaman ve doğru projeyi doğru KOSGEB uzmanlarıyla yönetmek de bir o kadar önemli.

Desteklere başvurmayı, hayalindeki girişim için adım atmayı düşünenler için bir telefon kadar uzağınızdayız. KOSGEB uzmanımızla iletişime geçebilir, destek alabilirsiniz. Unutmayın hayaller ulaşmak içindir!

İZMİR KOSGEB DANIŞMANLIK FİRMALARI

 

 

KOSGEB desteği ile fikirlerinizi hayata geçirin