Online ödeme kavramı internetten/online alışverişin hayatımıza girmesiyle başladı. E-ticaret sitelerinin güçlü alt yapı ve güvenlik çalışmaları sayesinde artık kapıda ödeme seçeneği online ödemeye dönüştü de diyebiliriz. Kredi kartı ile yapılan çevrimiçi ödemenin bir güven basamağı olduğunu, aşılabildiği zaman tüketici için de kolaylık sağladığını eklemek isteriz. Karşıyaka web tasarım ajansı, GO Dijital olarak birçok müşterimize online ödeme hizmeti sağlıyoruz. İstedikleri firma ile anlaşıp bizim sunduğumuz bütünleşmiş hizmetin keyfini yaşıyorlar.

Bu yazımızda sizlere online ödeme yöntemlerini ve varsa farklarını anlatacağız.

 

Sanal POS Nedir?

POS kelimesinin açılımı point of sale yani fiziki bir yerde yapılan alışverişin cihaz ile ödeme yapılması anlamında gelir. Sanal POS (Virtual Point-of-Sale) dijital dünyadaki karşılığıdır.

 

Nasıl Kullanabilirim?

Sanal POS kullanabilmek için firmanın size verdiği yazılımı sitenize entegre etmeniz yeterlidir. Bu yazılım sayesinde;

  • EFT ya da havale gibi farklı banka olması durumunda yaşadığınız saat zorluklarını aşabilirsiniz.
  • Bir sonraki alışverişinizde kullanmak üzere kart bilgilerinizi kaydedebilirsiniz.
  • Düzenli bir ödeme sistemi gerekmez tek sefer ödemeleri için de idealdir.

 

GO Dijital bünyesinde farklı sektörlerden birçok firma mevcut. Ödeme almak her zaman işin en zor ve meşakkatli sürecidir. İzmir’deki dans okulları, müzik kursları, seramik kursları gibi aylık ödeme ile sistemi devam ettiren müşterilerimiz çevrimiçi ödeme sayesinde çok rahatlar.

Nereden Alabilirim?

Sanal POS’u günümüzde neredeyse her banka vermektedir.  Tek bir banka yanında her müşteri özelinde düşündüğünüzde seçenekleri arttırmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Bu da birden fazla banka ile işbirliği demek. Evrak işleri, düzenli ödemeler demek…

 

Bankadan POS hizmeti almak istemezsem…

Sizi rahatlatacak eklememizi yapalım. Günümüzde sadece bankalara bağlı kalmayacağınız online ödeme sistemleri mevcut.

Bunlardan bazıları; PayU Sanal POS, Payfull, Iyzico

 

İnternetten alışveriş eğlenceli ve pratik hal almaya başladı. E-ticaret firmaları güçlenmeye, firma olarak yetkinleşmeye başladılar. Evet! Bu firmaların sitelerindeki güvenlik önlemlerinden endişe etmiyoruz ya da kendimizi tehlikeye açık hissetmiyoruz. Madalyonun bir diğer yüzü, online alışveriş o kadar arttı ki sahtekarlık da arttı. Tüketici hangisinin gerçek bir firma hangisinin sadece sahte/paravan bir site olduğunu çoğu zaman anlamıyor olabilir. Aslında yeni nesil ödeme yöntemlerini sitesine ekleyen firmaların Dikkat edilmesi gereken noktaları özetlememiz gerekirse; güvenmediğiniz yerden alışveriş etmeyin. Kendiniz için sadece online alışverişlerde kullanabilmek için sanal kart çıkarabilirsiniz. Ürünü bulmanız zor ve sizin için önemliyse kapıda ödeme seçeneğini kullanın.

Bu yazımızda çevrimiçi ödeme nedir? Nasıl kullanabilirim? Nasıl alabilirim? Gibi soruları cevaplaya çalıştık. İster bir e-ticaret sitesi sahibi olun, ister bir eğitim merkezi işletiyor olun ya da butik otel sahibi hem web sitenizle ilgilenebilir hem de online ödeme konusunda size yardımcı olabiliriz. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Online Ödeme ve Yöntemleri Nelerdir ?