Podcast’a kabaca dinlenebilir Youtube diyebiliriz. Konuya neden Youtube’dan girdik çünkü çok popüler!  Ancak onun kadar popüler olmak için hazırlanan bir diğer mecra podcast. Evet, yeni değil. Hatta kimine göre miladını doldurdu. Konunun uzmanlarına göre daha önce olmadığı gibi desteklenecek, sektör devleri ile yön verilecek bir geleceğe sahip.

Podcast’e dijital bir radyo diyebiliriz. Dile, İPod’un Pod (Kapsül) kelimesi ve Broadcast (Canlı yayın) kelimesinden oluşmuştur. Ancak bir yayın dinlemek için bir Ipod sahibi olmak zorunda değilsiniz.

Bir program ile abone olunma sistemine bağlanıyor e kayıtları yüklüyorsunuz. ( O sıradaki cihazınız her ne ise)

Dijital içeriklerin tümü podcast olarak kaydedilebildiği için sadece ses podcasti olarak düşünmek doğru olmaz. Bu demek oluyor ki video, roman, zengin podcastingler söz konusu.

Çocukluğunuzdan hatırladığınız radyo dizilerine doyum olmazdı, yine aynı keyfi alır mıyız bilinmez ama fikri bile gülümsetiyor bizi.

Podcast hayatımızın her alanına ulaşabildiği için kendi okazyonlarına da sahip olmaya başladı. Radyoların çoğu da artık yayınlarını aktarıyorlar. Eee radyolar var, radyocular var neden şimdi çoşsun ki bu yayınlar diyenlere;  açalım bir radyo iyi birisi denk gelirse dinleriz yoksa radyo radyo gezeriz dipsiz kuyusundan da kurtulacağınızı hatırlatmak isteriz.

Yeni dünya podcastlere ne getirir bilinmez ama niş bir alan olduğu su götürmez bir gerçek.

Eğer siz de bir yerde olmak istiyorum ama Youtube işi çok zor, Instagram’ınsa tüm kaleleri tutulmuş diyorsanız belki şansınızı burada denemelisiniz. Bir hesap sahibi olmak için ne yapmanız gerektiğini uzun uzun burada anlatıp detaylara herkesi boğmak istemeyi z. Bu işi ciddiye alıyorsanız bilinirliğiniz için bir internet sitesi kullanıyor olmanız önemli. O işin de uzmanı biziz. Bu yolda size yardımcı olmaktan büyük keyif duyaz. Size keyifle konuşmak kalacak sadece.

Podcast Yeniden Yükseliyor Mu Dersiniz ?