İşimizi kuruyoruz, yıllardır süren hayallerimiz gerçek oluyor. Hiçbir masraftan kaçınmıyoruz bu reklam bütçelerinden kaçındığımız kadar. Rekabetin tabiri caizse alevlerin içinde olduğu günümüzde o güzel işletmemizi yanmaya bırakıyoruz. Sıcak daha da sıcak olacak tahmin edebiliriz!

Dünya için küçük ama işletmemiz için büyük birkaç adımı aktarmak isteriz sizlere. Düzenli ama küçük reklamlarla başarı grafiğini iyi bir yerden başlatmamız mümkün.

Facebook ya da Instagram reklamı vermeden önce oluşturacağınız kampanyanın amacını belirlememiz gerekiyor.  Bilinirliğini mi sağlıyoruz, potansiyel müşteriyi satın almaya mı yönlendiriyoruz vs.. İlk aşamada bu adımı belirlemeliyiz çünkü reklam seçeneğimizi buna göre seçeceğiz.

Daha sonra potansiyel hedef kitleye ulaşıyoruz. Burada O da aslında bizim müşterimiz olurdan ziyade şimdi Ayşe’yi hedef almalıyım gibi spesifik bir güdü ile ilerlemeliyiz.

Reklamı artık takip etme kısmına geldiğimizde sahip olduğumuz tüm malzemeleri kontrolümüz altında tutmalıyız ki bu en son aşama raporlama/ durumu analiz etme kısmında işimize yarayacaktır. İnternet sitesine trafik sağlandı mı, arayarak ulaşan müşteri sayısı nedir gibi..

Süreklilik her işte başarının anahtarı, hadi bakalım neler olacak…

Şirketi Kuran Reklamını da Verir