Herkesin çok merak ettiği bir soru SSL güvenlik sertifikaları Google arama motoru optimizasyonu için faydalı mıdır. Evet SSL sertifikaları seo da sitenizin üst sayfalarda çıkmasını sağlar. Tek ve en önemli madde değil ama olması İnternet siteniz için önemlidir. Hem bilgi güvenliği hemde tarayıcı kısmında yeşil güvenli yazması hem sitenizdeki ziyaretçilerinize güven sağlayacak hemde Google arama sonuçlarında görünmenize etki edecek.

SSL SERTİFİKA ÇEŞİTLERİ

1. HIZLI KURULUM SSL(DV)

Bu ssl sertifikası genelde kişisel site, blog içinde ticari işlem bulundurmayan firma sitelerini kapsamaktadır. Genellikle Google optimizasyonu işlemlerinde kullanılır. Fiyat açısından da gayet uygundur.
Alınması durumunda aynı gün kurumu yapılır. Komple aktif olma süresi ise ortalama 24 saatir. Kullanımı için herhangi bir belge gerektirmez alan adınızı teyit ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

ŞİRKETLER İÇİN SSL (OV)

Firmalar, e-ticaret satış yapan siteler, ve çeşitli firmaların tercih  ettiği SSL sertifikadır. Bu sertifikayı kullanmak içim hem evrak hemde firma doğrulaması yapılması gereklidir. Kullanım amacından anlaşılacağı üzere OV sertifikanın garanti bedeli yüksektir. Kurulum süresi ortalama 24-72 saat arasındadır ve fiyat olarak Hızlı kurulum ssl e göre daha pahalıdır.

KURUMSAL SSL (EV)

Kurumsal SSL yeşil adres çubuğuna ( greenbar ) sahiptir bu nedenle ziyaretçilerin daha çok güven duymasına neden olur. Adres çubuğunda alan adının sol tarafında firma ismi yer almaktadır. En yükse güvenlik ve en saygın SSL sertifikası ürünüdür. Fiyatı diğer ssl sertifikalarına göre daha pahalıdır.

 İzmir Web Tasarım olarak firmanızın ihtiyacını belirleyip bütün ssl işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. İzmir Karşıyaka SSL sertifikası kurumu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

SSL kullanmak SEO için gereklimidir ?