İnternet siteniz var mı var. Peki web sayfanız cep telefonlarında, tabletlerde, değişik çözünürlükte cihazlarda nasıl görünüyor hiç kontrol ettiniz mi? Artık internet eskisi gibi sadece masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara özgü bir kullanım metodu yok. İnternete bilgisayarlar dışından girebileceğimiz birçok aygıt bulunmaktadır. Haliyle bu cihazlardan internet sitemize ziyaretler yapılacaktır. Bizimde güncel teknoloji takip ederek internet sayfamızı tüm ekranlara duyarlı( repsonsive) hale getirmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde sitemizi ziyaret eden kullanıcı istediği ürün, hizmet ya da bilgiyi bulamayacaktır. Sayfamızı kapatıp farklı sayfalara yönelecektir. Bu işlem bize ziyaretçi ve müşteri kayıplara neden olacaktır.

İNTERNET SİTEMİN MOBİL UYUMLULUĞUNU NASIL KONTROL EDERİM?

İnternet sitemizin mobil uyumluluğunu aşağıdaki linkte bulunan google araçı ile test edebilirsiniz. Açılan sayfada url kısmına site adınızı girmeniz yeterli olacak. 

https://search.google.com/test/mobile-friendly?utm_source=mft&utm_medium=redirect&utm_campaign=mft-redirect

Sitenizde herhangi bir uyumluluk sorunu yok ise aşağıdaki görüntüyü elde etmeniz gerekir. Eğer eksiklikleriniz varsa veya siteniz mobil uyumlu değilse performans ve müşteri kazanımı için sitenizi tüm ekranlara duyarlı hale getirmeniz gerekecektir.

 

 

 

 

Web Sitenizin Mobil Uyumluluğunu Kontrol Edin