Google Map işletme kaydı günümüzde çok önem arz etmektedir. Müşterilerinizin veya kişilerin firma adresini, lokasyonunu hemen bulması için firmanızın Google maps'de etiketli yani kayıtlı olması gerekmektedir. Eğer sizde firmanızı Google Maps' e kayıt ettirmek istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. 

Hem kişilerin sizi rahat bir şekilde harita üzerinde bulması hemde Google arama sonuçlarında özellikle bölgesel aramalarda Google size en yakın yerleride göstermektedir. Sizde firmanızı google benim işletmeme kayıt ettirerek daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey bir Gmail hesabına sahip olmak. Eğer Gmail hesabınız yoksa onuda ücretsiz olarak gmail.com üzerinde alabilirsiniz. Mail adresini edindikten sonra Google My Bussiness sayfasına giderek firma iletişim ve adres bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Eklediğiniz bilgiler artık onay aşamasındadır. Adres doğrulaması için onay gerekmektedir. Ekleme işleminde sonra firma adresinize Google'dan bir adet onay postası gelecektir. Ortalama 7-10 gün arasında onay kodunuzu içeren posta geldikten sonra onaylama işlemi yapmanız gerekir. Eğer 14 gün içeriden onay işlemi yapmaz iseniz tekrar onay kodu istemeniz gerekecektir. Onay kodunu girmeden eklemiş olduğunuz firmanız Google haritalar üzerinde görünmeyecektir.

İzmir web tasarım olarak site tasarım hizmeti vermiş olduğumuz tüm müşterilerimize ücretsiz olarak Google haritalara kayıt işlemlerini yapıyoruz.

Google Map işletme kaydı nasıl yapılır?