Bir web sitesi yaptırmak ya da yaptırmamak için inat etmek… İşte bütün mesele bu! O işi bir arkadaşımız yapıyor, bizim çalıştığımız bir firma var….

Bunlar bir çözüm sunmak için iletişime geçtiğimiz insanlardan aldığımız yanıtların bazıları. Canım Türk insanı uzmanlık gerektiren her işi yan komşu oğluna, uzaktan akrabasına ya da arkadaşına yaptırabileceğine inanır. Bilgisayar formatı için komşunun oğluna teslim eder güzelim bilgisayarı mesela. (Bu format meselesinin üzerinde çok durmayacağım belki de geleceğin teknisyenlerine, uzmanlarına pratik yapma fırsatı veriliyor. Neyse konudan uzaklaşıyoruz yufka yürekliliğimiz yüzünden.)

Aslında olan, sitesi ölmüş yakında Google mezarlığına gidecek ama bir gram bile umurunda değildir.

Web sitesi de diğer dijital araçlar gibi kurum için önemlidir. Bu yeri gelecek bir kartvizit yeri gelecek direkt satış odaklı bir mecra olcaktır. Siz bu durumdan para kazanabilirken neden bu işi bir arkadaşınız yapsın. Ondan profesyonel bir hizmet almanız durumunu tenzih ediyoruz.

Yeni müşteri edinebilmek için birçok insanla hem yüz yüze hem de telefonla iletişim halinde olmak zorundayız. Onlardan gelen tepkiler yukarıdaki tabloları aratmadığında bizi alıyor bir keder. Sıla’dan oluruna bırak şarkısı çalıyor arka fonda. Üzgün olmamızın nedeni insanların önemli noktaları atlıyor olmaları. Avantaj olarak değerlendirmeleri gereken durumu sırf onlardan çıkacak para olarak algılamaları.

Bir web sitesi;

Firmanın seçtiği, onlar tarafından brieflenen çözüm ortakları ile ilerlenmelidir.

Firma için hem tasarım hem yazılım anlamında en iyi olan doğrultusunda hareket edilmelidir.

Tabii ki senelik bakımları için de işbirliği içinde olunmalıdır.

Seneler önce sitenizi yapan kişiler var ise artık çökmek üzere olan bir site ile online olarak var olmamalısınız. Onlarla iletişimde olmalı sitenizi markanızdan ayırmadan bir bebek gibi önemsemelisiniz.

Aksi durumlar için umalım ki bebeğinizi de bir arkadaşınıza vermiyorsunuzdur.

Web sitemi benim bir arkadaşım yapıyor